Simpsonovci - Season 1 (1989) (séria)

Vánoce u Simpsonových (S01E01)

(epizóda)
  • Česko Simpsonovi: Vánoce u Simpsonových (viac)

S blížícími se Vánoci vyrážejí Simpsonovi za dárky. Bart dostane geniální nápad – nechá si vytetovat „Maminku". Marge uprostřed nápisu Barta odtáhne, ovšem na odstranění tetování padnou vánoční úspory rodiny. Homer vybouchne jako Santa Claus, s Bartem vsadí na dostizích na špatného psa – který se nakonec stane jediným dárečkem. (Česká televize)

Wyrdas

Poměrně jednoduchý a plochý příběh, nicméně jako start nesmrtelné série to je dobré. Upřímně, kdybych jako první díl viděl tento a víc nic, asi bych to nevyhledával... Nicméně... špatné to rozhodně není. Sentimentu zde bylo na rozdávání, asi to mělo tahat za srdce a možná původně měl být humor až druhotný. A nebo se to zkrátka jen moc nepovedlo. Ta láska mezi Homerem a Bartem je v kontrastu s pozdějšími díly opravdu divná... A Lísiny kecy na obhajobu otce mi přijdou opravdu až moc... vytržené ze všeho, tak nějak to zabilo atmosféru. Poučení z episody: Lhát se vyplácí, nakonec všechno dobře dopadne. ()

Olík

„Jak jste mohl tak krásné dítě pohodit u našeho prahu? - Váš manžel taky není dokonalej! - Jsem vdaná za Ježíše! - A já jsem se oženil se superženou“. Tak takhle nějak to alespoň v naší republice začalo. První seznamovací dvacetiminutovka s trochu chatrnější animací než na jakou jsme zvyklí dnes, ale už se specifickým humorem, který nás doprovází již přes dvacet let. Tenkrát jsem neměl ani tucha do jaké pavučiny neléčitelné závislosti se právě začínám zamotávat. ()

MM_Ramone

Prvá, úvodná, pilotná epizóda z prvej série amerického, animovaného, televízneho seriálu "The Simpsons" sa volá "Simpsons Roasting on an Open Fire" (Vianoce u Simpsonovcov). Homer Simpson nedostane v práci vianočné prémie a jeho manželka Marge je prinútená utratiť ich rodinné úspory. Takže hrozí, že Simpsonovci budú mať chudobné a smutné Vianoce. Preto sa Homer rozhodne, že skúsi šťastie na psích dostihoch. Posledné peniaze vsadí na psa, ktorý sa volá Spasiteľ. ***** ()

hellstruck

Simpsony miluju..ale jsem ráda za to,že jsem jako první díl neviděla právě tento.Asi by mě to k obrazovce nepřipoutalo.Sice se na něj příjemně kouká,ale není to skoro vůbec vtipné,nemá to takový šmrnc jako novější díly.Čtyři hvězdičky dávám spíš jen proto,že se mi příčí ohodnotit mé žluté oblíbence hůř:-) ()

Sany33

Príbeh: Homer nedostal Vianočné prémie a tak musí Vianoce zabezpečiť z iných zdrojov. Príjme prácu Santa Clausa a všetky peniaze sa rozhodne zhodnotiť na psích pretekoch. Všetko vsadí na jednu kartu a to na psa menom “Spasiteľ”. Prevedenie: Pilotný diel seriálu, ktorý pobláznil celú Ameriku. Dá sa ku vytknúť absencia humoru, na ktorú sme z novších častí zvyknutý ale zas má v sebe Vianočné posolstvo tak to nebudem hodnotiť nijak tragicky. 90% ()

• Jde o jedinou epizodu seriálu Simpsonovi, která měla premiéru v 80. letech minulého století. (henrycruel)
  • V úvodní znělce této epizody chybí záběr s Bartem u tabule a závěrečný gaučový gag. (henrycruel)