Simpsonovci - Season 1 (1989) (séria)

Vánoce u Simpsonových (S01E01)

(epizóda)
  • Česko Simpsonovi: Vánoce u Simpsonových (viac)

S blížícími se Vánoci vyrážejí Simpsonovi za dárky. Bart dostane geniální nápad – nechá si vytetovat „Maminku". Marge uprostřed nápisu Barta odtáhne, ovšem na odstranění tetování padnou vánoční úspory rodiny. Homer vybouchne jako Santa Claus, s Bartem vsadí na dostizích na špatného psa – který se nakonec stane jediným dárečkem. (Česká televize)

Sany33

Príbeh: Homer nedostal Vianočné prémie a tak musí Vianoce zabezpečiť z iných zdrojov. Príjme prácu Santa Clausa a všetky peniaze sa rozhodne zhodnotiť na psích pretekoch. Všetko vsadí na jednu kartu a to na psa menom “Spasiteľ”. Prevedenie: Pilotný diel seriálu, ktorý pobláznil celú Ameriku. Dá sa ku vytknúť absencia humoru, na ktorú sme z novších častí zvyknutý ale zas má v sebe Vianočné posolstvo tak to nebudem hodnotiť nijak tragicky. 90% ()

MarekT

Tak tady vše začalo. Je také vidět, že jsou to počátky - jiná animace, chování postav, styl humoru, který byl ale na svou dobu kontroverzní - taky proto hodnotím pěti hvězdami, ne proto, že to jsou Simpsonovi. Dokázal bych jmenovat klidně i padesát lepších dílů, ale i na tenhle se klidně podívám a pobavím se. Bohužel si ale musím postesknout - škoda jen, že teď po dvaceti letech máme z tohoto seriálu nastavovanou kaši bez nápadu. ()

David.Darco

Prvá epizóda funguje perfektne ako zoznamovačka s najobľúbenejšou rodinkou na svete. Kiežby takto fungovali piloty seriálov, ktoré majú väčšinou na to dvojnásobne väčší časový priestor (cca 25 vs 50 min.) Ako bonus poslúži Vianočná atmosféra a Bartov "Batman". Škoda len že niektoré postavy ešte nedabujú moji obľúbení dabingový herci. 4,5* ()

walkingdead

Tak takhle to všechno začalo. Teda ono to vlastně začalo jako série krátkých skečů v Tracey Ullman Show s naprosto příšernou animací v roce 1987. Ale tímhle dílem odstartovali Simpsonovi o Vánocích 1989 svou kariéru sólového pořadu. Celou epizodu táhnou hlavně Homer a Bart, ať už jde o jeho osobité pojetí vánoční besídky, tetování a nakonec prohru na psích dostizích, která se ve finále stane výhrou a získáním nového člena rodiny. Stejně jako třeba MASH i Simpsonovi trpí v úvodních dílech trochu porodními bolestmi a snaží se najít svůj styl, ale už po pár dílech se to rozjede do té nejlepší zábavy, která byla v 90. letech na televizních obrazovkách k dispozici. ()

Olík

„Jak jste mohl tak krásné dítě pohodit u našeho prahu? - Váš manžel taky není dokonalej! - Jsem vdaná za Ježíše! - A já jsem se oženil se superženou“. Tak takhle nějak to alespoň v naší republice začalo. První seznamovací dvacetiminutovka s trochu chatrnější animací než na jakou jsme zvyklí dnes, ale už se specifickým humorem, který nás doprovází již přes dvacet let. Tenkrát jsem neměl ani tucha do jaké pavučiny neléčitelné závislosti se právě začínám zamotávat. ()

• V hospodě u Vočka nejsou normální dveře, jako je tomu u většiny pozdějších epizod, ale kyvné salonové dveře. (henrycruel)
  • Epizoda nezačíná typickou úvodní znělkou. (Kulmon)
  • V čase 2:21 si můžeme všimnout, že nalevo od Marge sedí žena bez nosu. (Duoscop)