Na střední škole bývala Marge Simpsonová úspěšnou inspicientkou při produkci školního muzikálu. Po letech se s bývalými spolužáky rozhodne, že muzikál opráší a znovu uvedou. Při zkouškách však odhalí stará tajemství, která vedou k novým pocitům křivdy... (TV Prima)

LachtanShows odpad!

Nevím, jestli jsem kdy na tomhle profilu za 3 roky existence vůbec udělil odpad, první díl nové řady Simpsonových se o to ale zasluhuje měrou vrchovatou. Jestli v Americe stačí k setrvání života seriálu takhle debilní scénáře, kašlu na školu a letím si vydělávat psaním stupidních příběhů kdysi fenomenálně (nejen) vtipné žluté rodinky. Tohle je totiž fakt hnus! ()

JamesSi

Kontroverzní názor, ale poslední tři roky se vždycky podívám na premiéru nové řady Simpsoných, abych se přesvědčil kam kvalita téhle show spadla. Viděl jsem "Soumrak našeho zpeněžitelného obsahu" z 31. série a "Utajený šéf" z 32. série. A tohle bylo rozhodně nejmíň urážlivé. Zatímco obě dvě předchozí premiéry kopírovali zápletky starších dílů, neustále skákali mezi různými podzápletkami a randumb vtipy a snažili se zaujmout novou "mileniální" generaci, tak tohle bylo o něco lepší. Je tu jenom jeden příběh (tzv. "A" plot) a dává docela smysl. Rozhodně kurňa lepší než opakovat zápletku s Angry Dad, akorát s YouTubem v "Soumraku našeho zpeněžitého obsahu". Tohle mi přišlo takové sympaticky sentimentální. Zápletka byla uzavřená a nevyprchala nikam jako u jiných epizod! Nemůžu říct, že jsem se řehtal smíchy, ale zase jsem necringeoval. Co je ale třeba vytknout je to, že jak Marge, tak Homer v anglickém dabingu už působí celkem nesrozumitelně. Jako dabéři zestárli tak, že už nedokážou dobře napodobit jejich hlasy. Bez AJ titulků bych Marge vůbec nerozuměl. ()

ModryPlamen odpad!

Ku koncu epizódy okomentuje Líza Margin muzikál nasledovne: “To je příšerný! Taková šmíra!”. Toto hodnotenie by sa ale malo sťahovať k celej epizóde a byť toto na začiatku, tak si človek rozmyslí, či má zmysel toto vôbec pozerať. Síce som so Simpsonovcami skončil po otrasnej 30. sérií, no nemohol som si nechať ujsť diel, ktorý je k čiernym číslam zatiaľ najbližšie. No a s tunajším hodnotením 32% musím súhlasiť, respektíve by som to videl v čiernych číslach. Príbeh, napriek tomu aký je jednoduchý, je brutálne osekaný, len aby tam mohli pridať tie otrasné piesne a asi milion dejových odbočiek (príbeh Sašy napr.). Z Marge sa stáva druhá najmenej sympatická postava po Líze, keď začne žiarliť na Sašu, takže to musí celé pokaziť. A výsledkom je asi 20 morálnych ponaučení na 20 minútovú animovanú epizódu. O nejakom kanóne v Simpsonovcoch síce nemôže byť reč, lenže toto bolo do oči bijúce. Ako príklad: Marge nemohla na vysokú? Tak potom čo robila v epizóde Zlatá devadesátá? Vtip úplne absentoval, práve na úkor tých piesní. V prvom rade, nie som odporca muzikálov (Pomáde som dal 5*), lenže toto sa nedalo počúvať, respektíve som neveriacky pozeral na TV či to tvorcovia myslia vážne. A nesnažte sa ma presvedčiť, že toto má byť paródia na Disneyovské muzikály, však toto samotné je muzikál so všetkým tým najhorším, čo dokážu muzikály ponúknuť. Do ďalších dielov sa púšťať nejdem, nechcem si špiniť profil odpadmi. Pozn. Miesto tohto si pozrite diel s podobnou zápletkou Tramvaj do stanice Marge, ktorý je milionkrát lepší. ()

Marcos22

První díl 33. série Simpsonových vzdává hold muzikálovému seriálu Encore!, ve kterém se lidé vrací zpět v čase do svých středoškolských let, aby si opět nacvičili muzikálové číslo a odprezentovali jej veřejnosti. V díle tak například zazní hudba ze slavných fláků, jakými jsou Chicago či Rent. Hvězdu zákulisí si užijí především milovníci hudebních a muzikálových čísel, ostatní by se ji měli raději vyhnout. Milé, leč surreálné. Tři hvězdy. 🙂 (07.02.2022) ()

KuceraJohny

Po dlouhé době jsem se rozhodl podívat na Simpsonovi a zajímalo mě kam se vlastně posunuli. Bohužel musím říct, že mě první díl nejnovější série nijak moc nebavil. Sice se tu najdou světlé chvilky, ale spíše jsem byl zklamán. Vůbec z toho není cítit ten Simpsonový nádech, znělkou počínaje a dějovou linkou konče. Přišlo mi to neucelené a poměrně zvláštní. Co se týče muzikálové nádechu, tak na tom by nebylo nic špatného, spoustu hudby je i celkem fajn, ale když mám zhodnotit celou epizodu, tak se řadí spíše k těm horším. ()

• Epizoda obsahuje potitulkovou scénu. (Duoscop)