Satirická milostná komedie, natočená podle knihy Evelyna Waugha Vile Bodies (Křehké nádoby), je režijním debutem herce a scenáristy Stephena Frye. Jejím ústředním hrdinou je mladý anglický spisovatel Adam Symes, který se vrací domů z Francie s rukopisem knihy nazvané Bright Young Things. Doufá, že mu vynese natolik slušný honorář, aby se mohl oženit s milovanou Ninou. Ta pochází z bohaté rodiny a očekává, že jí budoucí manžel zajistí stejný životní standard. V Doveru však rukopis knihy zabaví celníci a Adam se ocitá v nesnadné situaci. Snaží se sehnat peníze na svatbu, ale prožívá přitom jeden neúspěch za druhým. Společnost, v níž se nyní pohybuje, se skládá z excentrických osob, které nevnímají svět okolo sebe a žijí jen od jedné party ke druhé. Nina se rozhodne, že přijme nabídku k sňatku od bohatého Gingera, jehož zná od dětství, nejprve však stráví vášnivou noc s Adamem. A pak vypukne válka, která zásadně změní osudy všech aktérů tohoto příběhu. (oficiálny text distribútora)

Arsenal83

Veľmi nudné dielko takmer bez pointy. Pozrel som si to len kvôli Emily Mortimer, ale aj tá tu má účes nakartáčovaného pudla, takže nič z toho. Koho zaujímajú maniere nejakej zbohatlíckej mládeže, ich sexuálne eskapády a homosexuálovanie, ich míňanie peňazí a drogovanie, a to všetko bez akýchkoľvek urážlivých či odvážnejších záberov, tak sa možno bude baviť viac ako ja. ()

IdaHutt

Kokainová zlatá mládež, dílem pozlacená, dílem bez špetky zlata v kapsách. Nezbylo mi než souhlasit s hlasem lidu alias rozezleným taxikářem, že by to chtělo strčit ty rozverné miláčky někam na válečné pole, aby poznali, zač je toho loket. Nakonec všichni, někteří z nich i bez válečných polí, skutečně poznali, zač je toho loket. Waughovský rafinovaný sarkasmus byl, bohužel, posléze zákeřně přizabit... (pozor, spoiler!) ...až příliš rozverným limonádovým koncem. ()

Aluska88

Na Rozvernou mládež jsem se dívala hlavně kvůli tomu roztomilému, okatému Skotovi, Jamesi McAvoyi. Bohužel však, k mé menší nelibosti, pobýval na scéně jen několik málo okamžiků a také z ní velmi brzy odešel. Krátce poté se mi začaly zavírat oči a já začala lehce pospávat. Ač se jistě jedná o rozverné a rozjařené britské dílo, mě se jeho styl humoru příliš nedotkl. ()

josieaddms

Přesně film jako od Stephena Frye. Pokud ho někdo zná, a představí si film jaký by asi mohl natočit, myslím že tohle bude představám zcela odpovídat. Problém je pouze v tom, že od komika jeho ráže by člověk čekal větší kapacitu humoru a vtipu - jinak nechybělo nic: Homosexuálové, transvestité, rozvernost, kokain, šarm, povrchnost, podivné osůbky, arogance, a hromady peněz. Takový život jaký můžeme přisuzovat lidem téhle doby. Ovšem jak už jsem naznačovala, je to zcela nevtipné, a hlavně nesmírně zbytečné, protože je to více méně o ničem. Některé místa se mi líbili, zvláště s Jamesem McAvoyem a jeho hořko-sladkou postavou, ale zbytek byl nanicovatý. Nezaujalo. ()

Devilskitten

Britské filmy mám ráda a tento není výjimkou. Sice jsem si ho pustlila hlavně proto, že jsem byla zvědavá na starší filmy Jamese McAvoye, který k mé nelibosti na scéně moc dlouho nepobyl, ale film jsem nadšeně shlédla celý. Má svižný děj, jedinečný britský humor a jistou kapku ironie. Má samozřejmě i pár nedostatků, ale zdařile pobaví a za shlédnutí jistě stojí. ()

• „Rozverná mládež“ byl pracovní název knihy „Vile Bodies“ od Evelyn Waugh, podle které je film natočen. (zuza99)