American Film Institute Salute to Steven Spielberg, The

(relácia)
  • USA AFI Life Achievement Award: A Tribute to Steven Spielberg (viac)
všetky plagáty

Večer plný blahopřání Amerického filmového institutu, tentokráte věnovaný Stevenu Spielbergovi. Na večírek jsou pozváni jeho oblíbení herci, herečky a filmoví tvůrci. V dokumentu jsou použity záběry z filmů jako třeba Blízká setkání třetího druhu, Duel, E.T. mimozemšťan a v neposlední řadě i Indiana Jones nebo Jurský park. (Terva)

golfista

Pocta Stevenu Spielbergovi na které se sešli jeho oblíbenci i ti, které nikdy neobsadil, za což mu Jim Carrey taky pěkně vyčinil :-) Pohodová atmosféra "skorooscarového" publika. ()

Anthony

Za zvuku pochodu Dobyvatelů přišel sám král filmového vyprávění, aby se podíval na ukázky se zvých filmů, vyslechl vzpomínání svých spolupracovníků a přebral cenu za celoživotní dílo. Někteří vzpomínali skutečně s humorem: například JoBeth Williamsová vzpomínala na natáčení filmu Poltergeist, kde měla po scénách, při kterých se zmítá po stěně pokoje, rozedřené ruce do krve. Když to Stevenovi řekla, uklidnil ji: "Neboj v dalším záběru to utřeme, nebude to vidět." ()

Paity

Známí herci vzdávají hold jednomu z nejznámnějších a nejúspěšnějích režisérů všech dob - Stevenu Spielbergovi. ()

p.i.t.b.u.l

Už je to hodně dávno co jsem to viděl. Ale nikdy nezapomenu na projev Jima Carreyho, který vyčítal Spielbergovi, že ho nikdy neobsadil do filmu. Jeho napodobení E.T bylo dokonalé, stejně tak jako ztvárnění prehistorického zvířete z Jurského parku. Celý večer byl pak v duchu pohody a vzpomínky na jeho nejlepší filmy. ()