Evil

Krimi / Dráma / Horor / Mysteriózny / Thriller
USA, (2019–2024), 39 h 5 min (Minutáž: 42–53 min)

Hudba:

David Buckley

Katja Herbers, Mike Colter, Michael Emerson, Aasif Mandvi, Skylar Gray, Kurt Fuller, Marti Matulis, Christine Lahti, Darren Pettie, Danny Burstein (viac)

kleopatra

Hororový večerníček na dobré spaní z pera mých oblíbenců - Roberta a Michelle Kingových - a dle zdejšího hodnocení (63%) to vypadá, že hodně nadržuju a asi to tak bude, ale já se skutečně na každou další věc těchto úžasných tvůrců děsně těším. Děsně! Tentokrát si vzali do prádla církev a normální jevy, které mohou i nemusí být para, záleží na úhlu pohledu, víry či nadhledu a možnosti, že vše, co vypadá zprvu jako práce satana, jsou třeba jen rezavé trubky ve zdi. Nebo ne? A právě to žonglování a ironie kolem je ďábelsky přitažlivé, stejně jako boží obsazení. ()

Mimomisu

Ve druhe a treti serii se to hodne slusne rozjelo, uz to zdaleka nejsou jen epizodky. Bavilo by me to asi i bez humoru, ale ten je naprosto skvelej. Tesim se na ctvrtou serii. Vetsina narku tady zni jako hodnoceni po par dilech a je to skoda (a zame ne uplne objektivni). ()

PeterFLJilek

Pozerateľné asi len vo chvíli, keď momentálne nebežia iné a kvalitnejšie seriály. Ale tiež iba niekoľko častí prvej série. Potom ide do popredia už len chaotický scenár, seriál nikam poriadne nasmeruje, hoci sa snaží, niektoré epizódy sú vcelku vtipné, ale iné zase trápne. ()

Morholt

Vyšetřovací tým ve službách katolické církve složený z duchovního, psycholožky a experta na techniku se snaží objasnit eventuální zázraky a údajná posednutí. Někdy na něco kápnou, jindy odhalí podvod a všichni samozřejmě více či méně řeší vlastní osobní problémy. Pokud by se seriál řídil heslem "Co díl, to případ", bylo by všechno v naprostém pořádku. Bohužel tvůrci se z mého pohledu až příliš soustředili na osobní linky táhnoucí se celým seriálem. Chápu, že tady musely být, ale stačilo by, kdyby byly něčím na pozadí a ne hlavním motivem. Přesto se mi tahle variace na Akta X docela líbila, protože tvůrcům se nedá upřít pár dobrých nápadů a sympatické obsazení, což z Evil dělá víc než jen snesitelnou záležitost. Nicméně v dnešní seriálové konkurenci tohle nemá šanci. 65% ()