Lest lasiček

• Argentína El cuento de las Comadrejas (viac)

Ve snímku Lest lasiček vytvoří jedna z největších hvězd minulosti Mara Ordazová (Graciela Borgesová) neobvyklou rodinu v dekadentním venkovském sídle, kde žije se svým invalidním manželem (Luis Brandoni), scénáristou jejích největších hitů Norbertem Imbertem (Oscar Martínez) a režisérem, s nímž mnohokrát spolupracovala (Marcos Mundstock). Jejich poklidný život se navždy změní poté, co se u nich nečekaně objeví mladá dvojice, která údajně zabloudila během výletu. Pravda je ale jiná. Jedná se totiž o realitní makléře, kteří chtějí Maru přesvědčit k prodeji domu v naději, že si tak přijdou na velké peníze. Jak ovšem brzy zjistíme, oběma podvodníkům (Clara Lagová a Nicolas Francella) hrozí nebezpečí, že se stanou jen dalším párem lasiček, které Imbert chytá do svých pastí. (Cinemax)

montel

Čtyři stárnoucí umělci, jeden obrovský dům a dva podvodníci vydávající se za jejich fanoušky. Ve skutečnosti jsou to mladí developeři, kteří chtějí co nejvýhodněji dům odkoupit. Jenže netuší, že jejich majitelé jsou ještě mazanější. Hodinku a půl je to taková černá komedie, která je ale brutálně utahaná a většinou dost nudí. Když už má přijít na řadu to věhlasné finále, dopadne to přesně tak jak už zkušený divák předpoví. Mě to tedy vůbec neoslovilo. Za ten konec jsem ale jednu hvězdu přidal, jinak je to bída. 35% ()

AloeB

Čtyři důchodci a dva vychcánci. Bolestivá nostalgie po letech filmové slávy, deziluze a touha se na tomto všech přiživit. Stárnoucí herci byli skvělí, Clara Lago ještě lepší a ten argentinskej (nebo odkud) Ryan Gosling taky ušel. Bizarní závěr dovedl lasičky k dokonalosti, nenechte se zmát rádoby uměleckým rozjezdem, toto je jízda, byť jednoduchá. ()

Fr

,,ČLOVĚK NECHODÍ LOVIT LASIČKY. LASIČKY PŘIJDOU K NĚMU...“   Film o podvodnících a snadný oběti, která nakonec…Lehce úsměvný, celkem to odsejpá, důchodci vymejšlej kulišárny… Taky do toho (aby to nebylo tak plytký) zamíchaj vztah dvou lidí, takže vlastně staromanželský drama. A když to drama plný stárnoucích lidí a páru podvodníků dospěje k finálnímu vyústění… těším se na to a doufám, že to nebude žádný šolichání, ale že to kurva ty staříci rozjedou v plný parádě! A jak to dopadlo?... nechte se překvapit, ale je to vlastně takovej docela obyčejnej příběh s ponaučením.     /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stará na mě začala bejt z ničeho nic milá. 2.) Táhne mi na důchod. (věk vole, ne vítr…)                PŘÍBĚH ****  HUMOR  *  AKCE  ne  NAPĚTÍ  ne ()

Johnny.ARN

Tu je od začiatku jasné, že je to porábka. Tak som sa tešil, že to bude prešpekulované, že ma to chytí a nepustí. Nakoniec to však nenaplnilo očakávania. Má to skvelý úvod a skvelý záver. Ten stred je dlhý, nudný a čo sa týka pointy filmu aj zbytočný. Kludne to mohlo byť kratšie, prestrihanejšie, prešpekulovanejšie a dynamickejšie. Silné 3 z 5 ()

Adramelech

Každý si už jistě všimnul, že existuje hodně filmů, ale málo názvů, takže mnohé filmy se jmenují stejně. K jejich odlišení pak slouží rok jejich vzniku plus další údaje, ale kdo se s tím má hledat. Neotřelý název Lest lasiček mě proto hned zaujal. Bude tak originální i samotné filmové dílo? Několik seniorů z filmové branže, všichni již na odpočinku, poklidně žijí ve velikém domě uprostřed přírody a tráví čas popíjením, rozhovory okořeněnými vzájemným špičkováním a lovem lasiček. (Ve španělštině znamená slovo comadreja vskutku lasička, ale v Argentině se pod pojmem comadreja overa rozumí vačice bělobřichá. Zvíře ve filmu mělo jiný habitus než v Evropě žijící lasice kolčava, no nic, prostě se jim kolem baráku pořád ometala nějaká havěť.) Netrvá dlouho a do domu se vetře lidská škodná – realitní makléři, kteří se snaží připravit majitelku o dům. A dobře se na to přichystali. Zdá se, že praktiky kšeftařských šmejdů jsou všude stejné. Jenomže tihle důchodci nejsou žádné holé větve... Ale nechci prozrazovat děj. Tak snad jenom tolik, že film mě nezklamal. Některé scény byly možná trochu slabší, ale jiné zase výtečné; jako celek dobré. ()

10. ročník Festivalu argentinského filmu

10. ročník Festivalu argentinského filmu

14.10.2021

Velvyslanectví Argentinské republiky ve spolupráci s pražským kinem Lucerna organizuje letos již 10. ročník Festivalu argentinského filmu Cine Argentino. Uskuteční se ve dnech 14. - 18. října v… (viac)