Autobiografický snímek Pohádka mého života zachycuje velkého vypravěče, autora více než sto padesáti pohádek, od jeho jinošství do doby, kdy se stal jedním z nejoslavovanějších spisovatelů své doby. Na paměť výročí jeho narození byl 2. duben vyhlášen Mezinárodním dnem dětské knihy. (oficiálny text distribútora)

Tayen

Jelikož je Andersen mým nejoblíbenějším pohádkářem, komentář si nemůžu odpustit. Hallmark měl dobrý nápad natočit autobiografický film, ale podcenil ono osobité kouzlo těchto pohádek. Vtěsnat je bez většího zájmu do tří hodin a ponechat jim jakousi jednotnou atmosféru byl druh znesvěcení a nedbalosti. Myslím, že každý příběh měl svého osobitého ducha, hudbu a charaktery a neměly se z nich stát jednoplošné desetiminutovky bez pečlivé pozornosti, jakou by si zasloužily. Na druhou stranu se mi líbila hudba a jak už jsem řekla i nápad přiblížit nám jedinečného dánského vypravěče. ()

pipapa

Silně romantizovaný a nadnesený pohled na část života slavného pohádkáře. Sotva se objevil v Kodani, už ho málem  udělali dánským králem!?...Největším průšvihem filmu je hlavní představitel - širokoústý playboy, který mě odpuzoval jak svým zjevem, tak i svým hereckým projevem. Naopak se mi líbily animace několika zde ve zkratce předvedených Andersenových pohádek...K tomuto tříhodinovému "fantasy" se vracet už nebudu! ()