Ambiciózní mladý advokát se střetne s absurdní realitou britského právního systému a pozná, že prosadit se nebude žádný med. (Netflix)

charles3

Z odstupem doby jen průměrná komedie, zajímavá především hereckou účastí pozdějšího režiséra Jaké to rozkošné války či Gándhího nebo představitele miliardáře Hammonda z Jurského parku. ()

dopitak

Velice oldschoolová záležitost s mladičkým Attenboroughem a téměř nepoznatelným Terry-Thomasem (identifikujete ho jen díky jeho typické mezeře) v malé roličce obžalovaného recidivisty. Hlavní roli hraje Ian Carmichael, a nutno podotknout, že na postavu čerstvého právnického absolventa byl už přeci jen poněkud starý. Potěší civilní výkon náruživého hráče golfu a soudce v podání Johna Le Mesuriera. Komedie už je z hlediska vtipnosti poněkud za zenitem, přesně ale zapadá do stále ještě preferovaného dramaturgického plánu ČT, a tak je pro mě docela překvapením, že ta film zřejmě ještě nevysílala. Slabý tip pro filmový klub ČT (například v rámci filmografie Richarda Attenborougha). ()