Bláznivé prázdniny s babkou

• Česko Moderní babča (viac)

Po dvoch rokoch spoločného života ako šťastná rodina vo vlastnom byte je zlepená partia siedmich nevlastných sestier a nevlastných bratov nútená sa rozdeliť a odsťahovať. Neochotne idú každý svojou cestou na letnú dovolenku. Keď je však malý Gulliver (Sadio Diallo) poslaný sám k svojej excentrickej babke Aurore (Chantal Ladesou), ktorá je známa svojou záľubou v párty živote a nulovými rodičovskými schopnosťami, deti vezmú veci do vlastných rúk: všetky sa rozhodnú stráviť leto u nej! Život s babičkou Aurore je všetko, len nie obyčajný. Nevarí, každý večer chodí do klubu a nikdy nevstáva pred 14:00. Zdá sa, že musia Aurore naučiť, ako byť skutočnou starou mamou. Je to náročná misia, pretože Aurore je skutočným tornádom energie a extravagancie. Ale úprimne, babka, ktorá môže byť aj tvoja najlepšia kamarátka, neznie to ako sen? (TV Markíza)

BOURQUE

Film funguje na úrovni nenáročnej komédii. Motorom toho celého, trošku paradoxne, nie sú deti, ale fenomenálna Ch. Ladesou. Je vidieť, že rolu odvážnej babičky si užíva naplno. Ale to je všetko. Jednotlivé deti, „bratia a sestry“, so svojimi charaktermi sú zaujímavé, ale režisér nedokáže ich v dostatočnej miere zamestnať. Práve oni spoločne s babičkou by mali byť piliermi príbehu. Ale každú (hereckú) prácu akoby odviedla len babička. A to mi vadí. Osobné hodnotenie: 64% (**) ()