Phoenix, Oregon

• USA Phoenix, Oregon

Aby se vzepřeli krizi středního věku, rozhodnou se dva přátelé, grafický romanopisec a kuchař, že zcela změní svůj život, opustí zaměstnání a zrenovují starou bowlingovou dráhu, kde budou servírovat "nejlepší pizzu na světě". Ve filmu Phoenix, Oregon se představují James Le Gros, Lisa Edelsteinová, Jesse Borrego, Reynaldo Gallegos, Diedrich Bader a Kevin Corrigan. Film nabízí komický pohled na existenciální krizi, kterou zažívají mnozí, zatímco se snaží najít smysl a účel života ve středním věku. Navzdory náročným šéfům, beznadějným zaměstnáním a narušeným vztahům v sobě musí tito dva přátelé probudit odvahu a vytrvalost, aby mohli přijmout nová rizika a jít za svým snem. (Cinemax)

sochoking

Nie je to komédia v pravom slova zmysle, taká ta, že vám cvrkne do slipov či nohavičiek, ako sa váľate v slzách od smiechu. Toto je skôr pohodový, povznášajúci film o partičke priateľov, ktorým želáte len to najlepšie. Pretože ten biznis, ktorý sa rozhodli naštartovať, bol poctivý ako charakter každého z nich. Nádherný film o priateľstve. Hoci dávam plný počet, do čistých sto percent mi osobne chýbal sarkastický humor. 90% ()

emma53

Tak tomuhle já říkám filmařina jak má být. Nenásilná, s dobrým scénářem a skvělými i když ne moc známými tvářemi. Jo jo, zkuste si v cca kolem padesátky začít s něčím novým, neotřelým a vyjet ze zajetých kolejí života. Občas nabourat, ale nevzdat se a znovu do toho jít. James byl sympaťák se vším všudy a já mu budu fandit úplně ve všem i v tom, co je tam jen lehce načrtnuto. Gary jen houšť takových snímků, tady jsi zabodoval. ()

Rockerman

Překrásný film o tom, že splnit si svůj "americký sen" není v dnešní době vůbec jednoduché. Nečekejte žádná uklouznutí na slupce od banánů nebo kopání do zadku (ikdyž chuť by k tomu byla), je to úsměvný film o vážných věcech. Především je to o přátelství a nezlomné vůli něco v životě dokázat, ikdyž ne vždy se to daří. ()

petikacka

Takový obyčejný příběh o ustrnutí v životě, který nám řídí mimozemšťani, snaze se zase vzmátořit a NĚCO! udělat...pak to uděláš a někdo tě podělá, takže jsi tam kdes před chvílí byl...Aaa, tak šupky dupky znovu na nohy a jedeme znovu, teď ještě trochu úsměvu do toho umírání a můžeme pokračovat v životě...Mě to ovšem příliš neoslovilo, asi jsem krizi měla moc brzy a už si ji nepamatuju. Za mě 70% ()

Fr

,,MŮJ ŽIVOT MI PŘIPADÁ JAKO FRAŠKA NAPSANÁ MIMOZEMŠŤANY“... /// Příběh chlápka, kterej začal trpět krizí středního věku. Nijak dramaticky, ale přece jen se rozhodl (prostě v rámci možností), vyměnit svůj nepestrej život za pestrý dobrodružství. Teda takovej byl plán… vždycky je takovej plán… Celkem to má spád. Asi díky sympatickejm postavám a tý pizze, která voní… kurva až ke mně domů. Navíc je to veskrze optimistický. Samo, že víte, že jako musí bejt v něčem problém, a tak je film taky trochu varováním. Prostě ze života, kterej můžeš prožít i ty. I ty. I ty! A čím víc se blížíš k padesátce… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Miluju filmy plný bowlingu. 2.) Procházím krizí. (Cože 18? Ty vole, ty skoč!). /// Thx za titule ,,Tereza Tesařová“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ ne ()