Nechajte ho ísť

• Česko Nechte ho jít (viac)

Přišli o syna, ale za žádnou cenu nechtějí přijít o vnuka. Poklidný život penzionovaného šerifa George Blackledgea (Kevin Costner) a jeho ženy Margaret (Diane Lane) přeruší tragická smrt jejich syna. Vzápětí jim osud uštědří další ránu. Jejich snacha se znovu provdá a s novým partnerem odjede žít k jeho rodině. Pochopitelně s sebou odveze i svého malého synka. George a Margaret by se s tím snad nakonec smířili, kdyby nový partner jejich snachy neměl násilnické sklony. I proto se vydají na strastiplnou cestu přes půl země do Dakoty, aby v případě nouze zakročili a odvezli chlapečka s sebou domů. Jenže jeho nová rodina, jíž šéfuje svérázná Blanche (Lesley Manville), něco takového rozhodně nedovolí. (CinemArt)

Lukoboss

Hodně velká tvrďárna, což jsem původně ani nečekal. Plyne to celkem pomalu, ale nikoliv nudně, chemie mezi K. Costnerem a D. Lane je naprosto excelentní, tam to funguje výborně. Pak přijde na řadu podivná (nevlastní) rodinka, kde hraje prim jejich mamá. Ačkoliv neznáme motivy jejich naprosto dementního chování, budou vás srát od první scény a jen tak nepřestanou. Je to temný, úzkostlivý, smutný a diváka to svírá až do vygradovanýho závěru, kterej vlastně je i není happyendem. Ano, paralela s "eastwoodavkama" se celkem nabízí a zdejší komentáře, který k tomu směřujou, chápu. Neumím ani říct, jestli bych to chtěl vidět ještě jednou, protože je to hrozně nepříjemný, nicméně neznámej T. Bezucha má našlápnuto správným směrem! ()

gogo76

"Váš vnuk je odteraz Weboy..." Costnera som mal vždy rád a D. Lane mi bola tiež vždy veľmi sympatická, len nemala také šťastie na úspešné filmy. Tu podala jeden zo svojich najlepších ak nie najlepší výkon, aký som u nej videl. Na svoj vek vyzerá skvele. Film má pomalší rozjazd, pokľudné tempo, no o to silnejšie potom pôsobí záver, ku ktorému to asi od polovice filmu pomaly gradovalo. Hudby je tu pomenej, no film je hlavne o príbehu a tu myslím nebude nikto namietať keď poviem, že väčšinu chytí z srdce. Možno sa nájde niekto kto povie, že je to otrepané, 100x videné, ale zvykajme si, tieto témy sú večné..."Gang" Weboyových to je dobrá parta magorov, ale "Weboy mama" to je iný level. Osobne by som privítal pár scén z Weboyovými naviac, trošku to slovne vygradovať, stačí dobre mierený pohľad od Weboy mamy a tlak vám stúpne dokonale. Mám rád takto ladené filmy, možno by mu viac sedeli 90. roky, v tých časoch by bol film hitom. 80%. ()

honajz

Hodně slabé, a to i když to beru jako old-schoolovku. Námět by vystačil tak na 50 minut, mezi tím je hromada zbytečných záběrů, a k nějaké první konfrontaci dojde až po hodině a něco? Do té doby se to snaží vypadat jako pohodová road movie, ale tak je jasné, že nakonec nebude. Chování postav včetně severodakotského šerifa mi stejně nedávalo smysl, a docela by mě zajímalo, proč mladá nepokusila utéct sama dřív a musela čekat na dva důchodce. A jinak opět klišé SPOILER SPOILER SPOILER chlap umře, aby zachránil rodinu, teda dvě ženské a jednoho vnuka KONEC SPOILERU KONEC SPOILERU. ()

BMW12

Velice zajímavý a silný příběh. Především kvalitní scénář je hlavním znakem tohoto filmu, plus výborné herecké výkony Kevina Costnera a Diane Lane. Já jsem se přesně vžil do role prarodičů a měl jsem u některých scén husinu. Tohle je přesně příběh ze života, kdy jste v jednu chvíli šťastní a všechno klape, až se stane jedna tragická událost a vše to začne jít z kopce. Ale než abyste to nechali být a dožili v klidu svůj život, tak se rozhodnete pomoci a pro rodinu obětovat vše! ()

Illy

Výborný film, výborní herci. K hodnocení filmu to stačí, ale něco mě u sledování zarazilo. A sice jak moc mi chybí ti mlčenliví hrdinové Costnerů a Eastwoodů, ti co nepotřebují pobíhat v nátělníku vystavujíc na obdiv potetovanou muskulaturu, pokřikovat hlášky a stokrát se zvedat z prachu ve zpomalených záběrech. Hrdinové kteří bývají po celý film komplet oblečení, kteří své varování či rozhodnutí vyjádří pouhým zvednutím obočí, nebo půlrokem vpřed a když už promluví, neuslyšíme ani jedno zafuckování. Díkybohu že je ještě někdy můžu potkat. Ale obávám se že se nakonec vytratí úplně... ()

• Natáčelo se v kanadské provincii Alberta. (Rominator)