Svoboda

(festivalový názov)

1774, krátce před vypuknutím francouzské revoluce, někde mezi Postupimí a Berlínem. Madame de Dumeval, Duc de Tesis a Duc de Wand, hýřilové vyloučeni z puritánského dvoru Ludvíka XVI. se vydávají na cestu za legendárním německým volnomyšlenkářem Ducem de Walchenem, který žije sám v zemi, kde vládne přetvářka a faleš. Jejich hlavním posláním se stává šíření libertinismu, osvícené filozofie, která je založena na odmítání morálních hranic a autorit. Mimo jiné ale hledají i místo, kde se budou moci oddávat hrátkám, při nichž není hledání rozkoše řízeno jinými zákony než těmi, které naplňují nesplněné touhy. (Ostrava Kamera Oko)

Germanicvs

Splynutí s lůnem přírody. Temný hvozd a libertinské praktiky s naivní představou po dosažení svobody ducha i těla. Počáteční touhu po rozkoši střídají temné choutky našeho podvědomí a násilí. Serra si zjevně pro inspiraci přičichl k Buňuelově lesní černé seanci v Mléčné dráze a letmo opisoval z Pasoliniho brilantní labutí písně Saló aneb 120 dnů sodomy. ()

JFL

Čekání na kokota aneb Dumont 2.0. Koncept nalákat lidi do kina po příslibem prasáren a pak je přes dvě hodiny nechat koukat na čumily bloumající po lese a mastící si zplihlé bimbasy je ve své podstatě sympaticky jízlivý. Nicméně to nic nemění na faktu, že je to vyprázdněná konceptuální ptákovina, která nepřežije aktuální festivalovou sezónu. Teze, že libertáni byla jen parta tlachajících bloudů, dědků neschopných erekce a náruživých žen, které marně doufaly v orgasmus, je fajn, ale vyjádřit ji šlo i na čtvrtinové stopáži. ()

POMO

A pak že dostat film do jedné z hlavních sekcí v Cannes je největší festivalová prestiž na světě… My ass. Nic proti konceptu - vzbouření proti systému nebo dekadentní osvobození od společenských konvencí jsou silná temata, a vidět na velkém plátně v Cannes, jak na sebe lidi čůrají nebo se řežou bičema je vítaný zážitek. Ale to lobotomické zpracování, nudné nafukování stopáže pomalýma a prázdnýma scénama jak protagonisti chodí po lese a tupě koukají minutu doprava, minutu doleva, minutu na sebe, pak projdou dva kroky do strany a znovu to samé, to je čirá filmařská sra*kovistost. [Cannes] ()

mardun odpad!

vetsi picovinu uz jsem dlouho nevidel. Hnus a bezduchost v jednom. To musi byt clovek asi opravdu velice "art" zalozen dat tomuto 5 hvezdicek. Pritom miluju art vec, ale tohle neni ani art ani porno, to je kinky hnus na velkem platne a kdo tomu da 5 hvezdicek tak s nim asi neni neco v poradku. ()