Port Authority

(festivalový názov)
  • USA Port Authority (viac)

Osamělý Paul se v New Yorku protlouká životem, bydlí na ubytovně a vydělává si vyklízením bytů neplatičů nájmu. Wye miluje voguing a spolu s dalšími tanečníky tvoří velkou rodinu, která sice není spojena příbuzenskými vazbami, ale drží ji pohromadě vzájemný respekt, láska a vášeň k tanci. Jejich světy by nemohly být vzdálenější – přesto se do sebe zamilují. Když si Paul uvědomí, že Wye je trans, musí čelit svým citům, předsudkům i své minulosti. Současně zpracovaný milostný příběh zasazený do prostředí newyorských LGBTQ+ subkultur vyniká empatií, jemností a autentickými hereckými výkony. Snímek byl produkován Martinem Scorsesem a ve světové premiéře byl uveden na MFF v Cannes v sekci Un Certain Regard. (Mezipatra)

rivah

Autenticky působící příběh okolo milovníků hudby voguing, vztah uzavřeného, plachého mladíka a zkušené transky v prostředí newyorské subkultury. Zajímavá herečka Leyna Bloom.(max.50%) ()

jiri.twist

Nějak jsem dopředu cítil, že by mě film mohl zaujmout. A stalo se. Výborný snímek po všech stránkách, snad až na tu velkou míru deprese, pro mě zbytečné. Herecké výkony slušné, vytříbené, v některých scénách ani nebylo poznat, že je Leyna trans. Fionn i McCaul také skvělí, hudba, zpracování profi. Konečně film ze třetího tisícíletí. Spokojenost. 4,5 hvězdy ... 8999 ()

Disk

Martin Scorsese si k produkování filmů nevybírá jednoduchá témata a ani Port Authority není výjimkou. Příběh z Brooklynu o vztahu mladého kluka na první pohled k "normální" holce patří k velmi výrazným snímkům letošního roku. Herecké výkonů obou představitelů jsou krásně civilní bez jakýchkoli manýr. K tomu opět skvělý soundtrack a brilantní režie. Ne, nejde o žádný tvůrčí experiment, ale o silné sociální drama s jasným poselstvím. Výborně! ()

POMO

Tyto nezávislé vztahové dramata z New Yorku vypadají všechny stejně, akorát se v nich řeší pokaždé trochu jiné kolize a bolesti. Tady se hetero klučina zamiluje do transky a “musí” ji v mnoha věcech lhát, “nemůže” ji představit svým netolerantním známým, atd. Dobře vystihnuté momenty seznamování a prohlubování citů mezi nima, Leyna Bloom má skutečně ženské kouzlo a umí hrát, ale film jinak není moc zapamatovatený. [Cannes] ()

• Celosvětová premiéra proběhla 18. května 2019 na filmovém festivalu v Cannes. (BMW12)
  • Natáčelo se v New York City (New York, USA). (BMW12)
  • Ve filmu zazní celkem 52x slovo „fuck“. (noelcoward73)