Zombi Child

(festivalový názov)
  • Česko Zombi Child (festivalový názov) (viac)

Haiti v roku 1962. Muža vzkriesia z mŕtvych, len aby ho poslali do pekla plantáží s cukrovou trstinou. O 55 rokov neskôr v Paríži prezradí haitské dievča rodinné tajomstvo skupinke nových kamarátok, no ani vo sne by jej nenapadlo, že tento neobyčajný príbeh presvedčí spolužiačku so zlomeným srdcom vykonať nepredstaviteľné. (MFF Cinematik Piešťany)

Eleasari

Ze začátku se snímek zdál zajímavý. Neměl to být další béčkový horor plný vyděšených ječících holek, naopak narážel na důležité téma z historie. I motiv samotný - voodoo - mohl být příjemnou změnou od ďáblů, panenek a jejich vymítačů. Noa pak se to celé posralo. Asi tak po 30 minutách (sotva třetina) jsem se začala fakt nudit. Dlouhé záběry kamery a množství scén bez dialogu za tajuplné hudby, totiž přesně po té půl hodině přestaly budovat napětí ale únavu. Zbývající průběh se jen a jen zhoršoval, a závěr to už naprosto zabil. Po krátké rekapitulaci si člověk uvědomí, že se ve filmu se absolutně, ale jako opravdu vůbec nic nestalo. A to málo, co by se dalo nazývat dějem, nacpali už do traileru. Takže pokud byste přeci jen měli zájem, bohatě stačí zhlédnout ten, aniž byste o něco přicházeli. Popravdě však i ty dvě minuty budou ztrátou času. ()

Noan

Skoda, keby hlavna dejova linka nesledovala adolescentne primitivnu motivaciu hlavnej protagonistky, mohol to byt atmosfericky pozitok ()