Prvá láska

(festivalový názov)
  • Česko První láska (festivalový názov) (viac)

Film zachytáva jednu strastiplnú noc v Tokiu, keď mladý boxer Leo stretáva svoju „prvú lásku“ Monicu, prostitútku závislú od drog, ktorá si napriek temnému osudu zachováva nevinnosť. Leo netuší, že Monica je nevedomky zapletená do pašovania drog. Dvojicu počas noci naháňa podplatený policajt, jakuza, jeho úhlavný nepriateľ a nájomná vrahyňa, ktorú si objednala čínska mafia. Osudy všetkých zúčastnených sa prepletajú v Miikeho typickom veľkolepom a anarchickom štýle. (MFFK Febiofest)

POMO

Yakuza versus Číňané versus ani nevím kdo, a do komplotu náhodou zatáhnutý mladý neúspěšný boxer, který před všemi ochraňuje sfetovanou, ale důležitou teen prostitutku. Linka s boxerem, procházejícím transformací v bojovníka příjemná, ale film věnuje více pozornosti válce klanů, která je spíše groteskní než strhující, a její miikeovský indie vizuál jí (aspoň v mých očích) taky moc bodů nepřidává. [Cannes] ()

EvilPhoEniX

Takashi Mike je režisér jak na horské dráze. Jednou natočí solidní film a poté následuje 5 hrozných filmů a First love je takový zlatý střed. Na Mikeho poměrně slušný vizuál, žádné trapné a podivné scény zde překvapivě nejsou, ale taky film nemá příliš čím překvapit. Akce je poméně a příliš nestrhne a dějově to také mohlo být určitě poutavější. Průměr. Příběh***, Akce***, Humor**, Násilí***, Zábavnost***, Hudba*, Vizuál***, Atmosféra***, Napětí*. 5/10. ()

Marze

Je to pěkně zábavné s bizarními okamžiky. Jeden po zuby vyzbrojený chlápek je klasický příklad východní akční hvězdy, která cení zuby, je cool a pak zemře. Zde je boxer s nádorem na mozku, policista s podivným vzezřením, Yakuza, čínský gangster, příšerná prostitutka. Z těchto různých přísad vytvořil Takaši Miike s třicetiletou filmařskou zkušeností nový gangsterský film plný života. ()

Jirka_Šč

70 % (proto dávám 4*, protože, když jsem dal 3, tak hodnocení zde na ČSFD kleslo na 69). Yakuzácko-čínská řežba není vyloženě můj šálek čaje, ale je to dobré. ()

ScarPoul

Veľa filmov ktoré Miike točí sú prapodivnosti, ktoré nefungujú či už na poli žánru alebo sú natoľko preplácané, že musíte byť voči nim natoľko otvorený, aby ste si ich vôbec užili. Miike ale točí filmy ako na bežiacom páse a pri svojej neskutočne bohatej filmografií sa v nej dajú nájsť skutočné skvosty. O to viac poteší že po piatich rokoch mám možnosť vidieť ďalší Miikeho film, ktorý ma bavil a ktorý perfektne reprezentuje jeho štýl a jeho filmárske nápady. First love pôsobí ako japonská verzia niečoho, čo by vo svojej rannej tvorbe natočil Guy Ritchie. Je tu množstvo vtipných scén, kvantum krvi a rovnako aj niektoré chuťovky - animovaná sekvencia - 5 telefonátov od neurochirurga alebo schovávačka medzi regálmi v šťavnatom finále v japonskej verzií Obi alebo Baumaxu. Film má tempo, skvelý štýl, odohráva sa v noci a všetky postavy - hoci aj vedľajšie - sú rozpoznateľné a do určitej miery aj sympatické. Za mňa plný počet. K takýmto filmom sa rád vraciam. ()

Flipnic-RE

Vzhledem k tomu, že Takashi má jeden dobrej film z deseti, tak tohle byl ještě dost v pohodě kousek. Navíc nojev a padl jsem na něj náhodou. Tak mě zajímalo, co to bude. A docela to ušlo, ale zas na druhou stranu, žádná sláva. Miike nejde nijak do extrému, všechno se odehrává v jemném vtipu, je to takové funny, že se to moc nebere vážně. Je tam dost všelijakých postav, který se nějak střetnou, nějak jeden s druhým zapletou, občas posekaj a porubou či postřílej a nakonec to celý vyplyne tak nějak do prázdna... Nějak jsem nepochopil, co tím Miike chtěl vlastně, ... Ale to je u něj běžný, asi měl tentokrát nějakej shitovej matrosh... Pro příznivce Takašiho a japonské kinematografie je to ok, zbytek se asi bude nudit. Vizual a kamera tentokrát překvapivě ok... ()

Arkanoid

Takashi Miike umne využíva strih na prekvapenie brutalitou a realitu dokresľuje jemným obchádzaním biologických pravidiel. Klišé netradičnej dvojice stále baví. Záverečný duel zarputilých rivalov vďačne mrká na fanúšikov samurajských filmov, ktoré má režisér tiež rád a rád ich robí. Bizarné situácie, šialené ženy, akčná smršť sú namixované v zaujímavom, neustále prekvapujúcom koktejli, ktorý si zaberie všetku Vašu pozornosť. ()