The Dig

Krátkometrážny
USA, 2017, 8 min

Real Tom Hardy

"NEPOVEDALO SA ANI SLOVO, TAKŽE CITÁTIK NEBUDE." ------------------ Krátkometrážne filmy si veru moc nejdem, neviem ich doceniť a často ich podhodnocujem (nemýliť si s niečím iným), no Kosinskiho The Dig ma úplne odrovnal svojim profesionalizmom a precíznosťou na úseku ôsmych minút. Kitsch si tu ide svoje len mimikou a pohybom, keďže žiadny dialóg nepadol, a ja by som si celkom jasne vedel predstaviť celovečernú verziu tohto kliš(é)oidného (existuje vôbec toto slovo v našom jazyku?) príbehu, avšak s identickým (samozrejme ale doplneným) ansámblom, pretože atmosféra dnešných amerických nízkorozpočtových indie filmov z tohto kraťasu len tak sálala. A to milujem! Najviac! ()

franzkfk

Ačkoliv jde o precizní technologické demo, The Dig si stále zachovává vysokou úroveň a na osmi minutách odvypráví kritickou situaci s grácií a šarmem, jež je odrazem syntézy formy a obsahu, která je podstatou kvalitního filmového řemesla. Z Kosinskiho roste elita a já se nebojím říct, že míří k výšinám Camerona a Nolana (průkopník s konzervativními prvky). ()

• Jedná se o úplně první projekt, kde byla použita kamera s full frame snímačem Sony CineAlta Venice. (Punisher)
  • Snímek je kompletně bez mluveného slova. (Punisher)