Čenda s Janou to nemajú v živote jednoduché. Obaja sú nezamestnaní, Čenda má dlhy všade, kam sa pozrie, a najčastejšou návštevou u nich doma je exekútor. Toto všetko ale zmení farárom požehnaný tiket do lotérie. Rozprávková výhra 176 miliónov korún im otvára dvere do veľkého sveta neobmedzených možností, ale aj k hromade nových kamarátov, ktorí by si radi z výhry odkrojili poriadny kus. A hoci sa to niektorým podarí a vzťah dvojice sa naruší, nakoniec predsa len zistia, že najväčšou výhrou v živote je láska... (Continental film)

rigby odpad!

Při spatření obsazení jsem se začal těšit na příjemný večer s lehkým filmem, u kterého si odpočinu. Ale co jsem spatřil, to nebylo v mé moci duševně zvládnout. Legrace nulová, nebo maximálně pro opožděné. Dialogy příšerné a výkony silně přehrávané. Přirozeně nepřirozené až do té míry, že to působí silně odpudivě. Zlatý Kameňák proti tomuhle... ()

callix

Po dlouhé době český film, u kterého jsem se pobavil. I když námět sliboval klišé, bylo vidět že u scénáře někdo přemýšlel. Potěšili i malé detaily. Mumuland forever :) ()

Franki69 odpad!

Nejlepší byl trailer v kinech. Jinak tahle zombie komedie (protože na světlo boží vytáhla Kotvalda/Mumuland a Markétu Hrubešovou, od který nikdo výkony nečeká a dokonce už nikdo nechce aby se svlékla, což je asi vzhledem k věku nejspíš dobře) je jen ubohá a útrpná podívaná. Vtipům „ukryjeme peníze do prosklené jarmary, aby je nikdo nenašel“ nebo „nikomu na vsi neřekneme že jsme vyhráli, ale na střechu pastoušky si koupíme obrovský satelit“ se může smát fakt jen autor předlohy (už napsal oba Špindly...). Zápletka „chudáci vyhrají miliony a protože jsou burani, tak se tak taky chovaj“ tu už byla mockrát. Zpracování v tomhle filmu ovšem aspiruje na její opravdu nejhorší zfilmování v dějinách asi evropské kinematografie. Není důvod se na to dívat, je to hrozně špatný film. Nad kategorii odpad ho zvedají jen Tomáš Jeřábek a Zdeněk Godla. Tak tedy..za 3%...tfuj, ještě že promítání tohodle škváru zastavila korona. ()

wdc

Ten humor tam byl dost laciný a na mě možná až moc hektické, málo opravdové. Petra Hřebíčková tam dobře pasovala a hrála dobře. ()

allegria

Zcela souhlasím s recenzí od Big Bear, včetně vztahu ke Karlovi Zimovi, kterého znám osobně. Jinak ale trapnej pokus a hodně přestřelenej rádoby "humor". Jen jednou jsem se za celej film zasmála (spíš pousmála), a to kecům toho romského taxikáře. Třeba když komentoval fakt, že se někdo "ptá černýho, jestli to umí s krumpáčem". Hlavní myšlenka příběhu mi trochu připomíná zkazku o knížeti Rohanovi (pamětníci budou vědět), jinak to ale všechno vyznělo nějak naprázdno. ()

Spolecenstvi

Náramná podívaná. Byli jsme dnesnv kině a i když jsem původně film odsuzoval k záhubě. Je to úplný opak a též kino sál byl komplet naplněn a bšichni se smály. Dokomce mě to celé dojalo k slzám.mTleskám Produkci, Výpravě, Dramaturgii a Režii. Herci byli bybtáni velmi donře a spousza zcnich vypadá jako američtí kolegové. • Petra Hřebíčková jako Scarlet Johanson. ()

Slepejsek

100x provařený námět nesliboval žádný útok na filmové nebe. A nezklamal. (i když upřímně řečeno jsem se bavil víc než na halasné bublině s názvem TENET) Těm úplně největším klišé se příběh většinou vyhýbá nebo je aspoň trošku-trošičku (nikoli po troškovsku) kropí, aby nevypadaly tak opotřebovaně. Dech autorům dochází až v závěru. Jako pozitivum lze filmu přičíst i využití méně známých herců, včetně obsazení hlavních postav - Zimovi a především Hřebíčkové role poněkud jednodušších venkovanů sednou (zvlášť u Hřebíčkové je to po jejích předchozích číslech osvěžující). ()

HMTD

Na český film boží, místy jsem měl takový pocit jako by to bylo vkusnější Kurva hoši gutentag. Hlavní prim samozřejmě hraje nejlepší česká herečka Petra Hřebíčková (já to musím psát, protože jsem ji vyděl hrát ještě než uspěla ve filmu a hned jsem věděl, že je to zatraceně skvělá herečka). ()

mia.com

Na to jak zboznuju Hrebickovou a vubec tam byli super herci, tak to byla zabita nudna kravina. A ta zrzava flundra byla nechutne otravna, fuj. ()

njuska odpad!

Osobně mě otravují filmy, kde se postavy chovají naprosto nepřirozeně, jako totální dementi. A ani moc nerozumím, kdo se tomu může smát (spoiler: třeba té stupidní scéně, kdy buranka zmuchlá výherní tiket se 160 milionama a na truc ho hodí do rybníka...). Neskutečný, že na tohle jdou prachy ze státního rozpočtu :-/ ()