Čenda s Janou to nemajú v živote jednoduché. Obaja sú nezamestnaní, Čenda má dlhy všade, kam sa pozrie, a najčastejšou návštevou u nich doma je exekútor. Toto všetko ale zmení farárom požehnaný tiket do lotérie. Rozprávková výhra 176 miliónov korún im otvára dvere do veľkého sveta neobmedzených možností, ale aj k hromade nových kamarátov, ktorí by si radi z výhry odkrojili poriadny kus. A hoci sa to niektorým podarí a vzťah dvojice sa naruší, nakoniec predsa len zistia, že najväčšou výhrou v živote je láska... (Continental film)

ANTYCHRYST

Další slabší komediální kousek.. Některé scény jsou bohužel vyloženě trapné.. Obsazení dobré krom kněze.. Ten se na tu roli nehodí ani omylem.. Pár mini vtipných okamžiků se najde jinak je to křečovita snaha o humor. 25% jednou se podívat a stačí.. Druhá hvězda je za Mumuland :) :) ()

Gardis

Úchvatný film. Čistá úroveň Hollywoodských komedií a klasického českého filmu. Po dlouhé době tu máme český film, který má zvraty, děj a nepřestává bavit. Diváka to plně vtáhne, chytne a nepustí. Nemám slov. Je to pecka. 97% (3% Strhávám za nedostatečně vyřešený problém s exekucí a sousedem). ()

George8

Vidím to na takovou slabší českou komedii. Některé pasáže jsou vtipné, ale jsou tam hlavně i hluchá místa. Hřebíčková se Zimou je dobré herecké duo. Proto zde musím dát 2 hvězdy. Komedie rozhodně neurazí, ale něco mi tam fakt chybělo. P.s. Už taky někdo z vás vyhrál ve sportce takovou sumu? 🤙 ()

Mamlas odpad!

Další výtvor "naší" kinematografie, kde ukázala obličej velká spousta "hvězd". Film je velmi primitivní, možná trochu inspirovaný Kurva hoši Gutentag. Mě to připomnělo jeden komentář kdesi na webu, kde autor psal, že nevyužití "umělci" by neměli brečet, ale jít do lesa sázet stromky. Já bych tu jeho myšlenku ještě rozvinul, že než točit takovéhle debility, tak by kromě sázení stromků mohli dělat úplně cokoli, co by bylo aspoň trošičku k něčemu. I kdyby šli na pracák, tak by to bylo pořád lepší než točit tyhle splašky. (6%) ()

ostravak30

Štěstí je krásná věc je bohužel komedie, která krom pár úsměvných scén nepřináší v podstatě nic nového. Respektive, vezměte dva vesnické dost naivní obyvatele, z nichž jeden je buran, dejte jim velkou finanční výhru a sledujte, co se stane. Filmaři bohužel opravdu nepřišli s ničím novým ani originálním, ale naopak využili prakticky na maximum, s několika zářnými výjimkami, všechna možná i nemožná klišé o takto nově zbohatnuvších lidech. A aby toho nebylo málo, použili i další komediální klišé. Kněz je taky buran, kouří a neortodoxně vybírá na kostel. Mimo to se nechová zrovna příkladně ke svým bližním. Ale buranů je ve filmu o dost víc. V podstatě každá větší postava spěje k buranství a toho je tam tolik, že už není možné rozeznat rozdíl mezi buranem a normálním člověkem, takže záměr tvůrců, aby právě tyto rozdíly byly vtipné, se nepovedly. Čenda s Janou nejsou navíc zrovna intelektuálové, ale jejich hloupost častokrát hraničí s idiocií, takže i zde vtip ztrácí na údernosti. Parodie na chudáky, kteří k  bohatství přišli prostě nevyznívá dobře ani při zamyšlení se nad chováním ostatních postav, ve filmu symbolizující ty normální. Závěrem už jen dodám, že nemusíte být příliš pozorní na to, abyste si všimli, že když je Ondřej Pavelka objeven sedící na židli mrtvý, ve skutečnosti více než jasně dýchá. ()

Gamekeeper77

Mělo mě varovat, že to vysílá Prima, protože právě ta se za posledních pár let stala hlavním partnerem při výrobě těhle rádoby romanticko komediálních kokotin plných Langmajerů a Hřebíčkovejch a slušnej českej film z její produkce abys pohledal. 40%. ()

Tominni

Žádná velká sláva ani na českou produkci. Samotný námět, jak zadlužená nepracující dvojice vyhraje pohádkové peníze sice není tak moc originální, ale dalo by se toho využít o dost lépe. Občas jsem se zasmál, ale více času jsem si říkal, že by film už mohl skončit. ()

Pitryx

Zasmál jsem se a skoro celý film jsem se bavil. To je to co od komedie požaduji. Tohleto bylo přímočaré, jednoduché a legrační. Vůbec nevidím důvod proč nedat šedesát a ještě deset panu Godlovi. Toho bych považoval za takovou třešničku na dortu. Mohl tam toho mít více. ()

natalanka

Petr Kotvald to s mumulandem totálně zazdil... to byla taková pecka, super nápad :-) A Zdenda Godla s větou " on se ptá jestli umím kopat?"... to byla druhá pecka.....no nasmáli jsme se. Peťa Hřebíčková byla boží, v té zvláštní jednoduchosti a dobrotě... moc se mi líbila a Petr Vaněk jako zakřiknutý vážkolog....za nás to byla příjemná komedie. Palec nahoru i za kapelu na svatbě... to nemělo chybu.. A já bych taky ráda vyhrála 176 miliónů..... :-) ()

Luswani

Vždycky si u takovýchto špatných filmů říkám, jak by asi vypadaly, kdyby se jich chopili talentovaní tvůrci. Přitom z takového námětu se dá vytěžit strašně moc. Zde ale vidíme vedení herců, které se režisérovi rozpadá pod rukama, špatný scénář, střih..... Ze začátku se objevilo pár nadějných vtípků, ale rychle se ukázalo, že to byly jen výjimky. Špatný film, který tentokrát nezachránila ani má oblíbená Petra Hřebíčková. 35% ()

Prubner

Když komedie není vtipná, je to problém. A tahle vtipná bohužel není (až na pár ojedinělých míst) skoro vůbec. Scenárista odvedl svůj tradiční podprůměr a režisér to natočil bez jakékoliv invence, bez tempa, bez švihu, bez nadsázky, jako by to chtěl mít co nejdřív z krku. Aspoň že herci se (většinou) snaží. Nejen Hřebíčková a Zima v hlavních rolích, ale i představitelé menších rolí svými kreacemi občas pobaví: Taclík, Godla, Písařík... Ale to film před nudou nezachrání. ()

blondboss

Česi sa porážajú a porážajú na komediálnom poli a tentokrát padli na ďalšie pomyselné dno. Tento snímok nebol ani vtipný, ani s nejakou odľahčenou atmosférou, s katastrofálnym chovaním jednotlivých postáv, prachsprostými dialógmi a s veľmi zlým a nenápaditým námetom. Petru Hřebíčkovú mám ako herečku rád a ozaj sa jej čudujem, že sa na takýto hnus dala. Toto sa proste fakt nepodarilo. 25 % ()

Aniki

Celé se to potácí někde na pomezí Kameňáku a Babovřesků a jistě jde o jasnou odpadní záležitost, nicméně se tu objevují celkem zajímavá herecká jména (halt covid - jinde se nenatáčelo, v divadlech nehrálo) a i to téma samotné je takové vděčné. Mimo jiné se mi moc líbila replika s dinosaury: „Žili u nás na vsi taky dinosauři?” „Tak určitě.” „I ty velký?” „Né, jenom ty malý, čumáčku, ty velký byli v Praze!” Takže za tuhle povedenou hlášku - hvězdička alespoň jedna. ()

Alden_Larson

Je to hrozně předvídatelný film, s lehkostí se dá předpovědět, co se kdy a jak stane a to není nikdy dobré. To je hlavně kvůli té spoustě cliché, které filmy typu "chudák dostane obrovskou sumu peněz" mají a tenhle jich má bohužel spoustu. Zápletka je tím pádem nudná a postavy nezajímavé. Film vypadá docela dobře a má celkem dobrou hudbu, ale víc pozitivního toho o něm říct skoro nejde. 4/10 ()

wowylgu313

Tak já nevím asi nyní budu za debila ale za mně víc než dobrý, rovnou píšu že dávám 65-70% , bavilo mně to, rozeslalo mně to a neusnul jsem! Povedené, milé obsazení. Humor docela jel, tempo tam bylo. Příběh byl jednoduchý a vše bylo vykreslené tak nereálně ovšem s tím že to byl podle mého záměr. Jedna z těch lepších českých komedií, která si na nic nehraje a cpe vam nereálný humor přímo do obličeje. ()

tomashinka

Poněkud trapně přiblblý pokus o komedii. Nejsmutnější je, že ve srovnání s ostatní současnou českou "tvorbou" se divák alespoň sem tam trošku pousměje a film má sice blbý, ale alespoň nějaký děj. Vzpomínám, jak jsem kdysi kroutil očima u Kameňáků a Babovřesk a dnes vidím, že nebylo zdaleka nejhůř. ()