Asgardi kontaktují Odysseu, rozhodnou se předat veškerou svojí technologii lidem. Ve stejnou dobu na Odysseu zaútočí Orijské lodě. Podaří se jim uniknout, ale Oriové jsou jim stále v patách, proto na lodi zůstane SG-1 a generál Landry. Zbytek posádky transportují na Zemi. Oriové na loď vystřelí a Sam se povede jen tak tak spustit dilatační zařízení. Tak uvíznou v časové pasti, dokud nepřijdou na to, jak se z téhle šlamastiky dostat ven. (Varan)

tribican

Chápu, že díky navazujícím filmům si mohli tvůrci seriálu dovolit i jinou závěrečnou epizodu než jen vyřešení všech problémů (což typicky u takto dlouhých seriálů v posledním (dvoj)díle bývá). Přesto považuji za nápadité, že seriál SG-1 byl ukončen právě takto - dílem, který umožní lépe poznat některé vedlejší charakteristiky hlavních postav a zamýšlí se nad plynutím času. Uznávám, že začátek s Asgardy byl poněkud zbrklý (vzhledem k jejich roli někdy v 3.-5. sérii jim mohla být věnována i celá epizoda, např. ta předposlední), ale zase zbylo více času na samotné okno časové diletace. Doplnění o song "Have you ever seen the rain?" jen podtrhuje zábavnost a příjemné naladění po zhlédnutí finální epizody. Díky za vše, SG-1! 90 % ()

Grogan

Být to běžný díl, tak bych možná byl trochu shovívavější, ale co tohle proboha bylo za finále celého seriálu? Hvězdnou bránu to nepřipomínalo skoro vůbec. Sice oceňuji nápad zaměření na postavy místo na akci, ale na smysluplnou interakci tu skoro nedojde, nejvíce prostoru tu zase dostali Vala a Daniel, Vala mi zase připomněla, jak strašná její postava je a že takovéhle individuum do elitní vojenské jednotky nepatří, navíc sebou táhne dolů i Daniela (který se mi jako postava postupně zprotivil po jeho návratu v 7. sérii, ale Vala jeho neoblibu ještě umocňuje), naštval mě absolutně nelogický konec Asgardů (zasloužili si trochu úcty, když seriál provázeli tolik let), nudná zápletka, trapně napasovaný konec před Bránou (ve stylu "vždyť je to vlastně epizoda Brány, rychle ji vecpěme do poslední scény"), dalo by se toho vyjmenovat daleko více... Holt i takhle někdy končívají legendy... ()

PlysovyMacko

Výborná posledná epizóda, kde SG1 uviazne v časovom poli, aby unikli Orájom. To čo vyzerá byt ako krátkodobý problem sa premení na desaťročia. Páčilo sa mi, že to vyriešili a ukončili všetko pred bránou, kde každý povie nejaký bonmot. Koniec ma zahrial pri srdci, len nemuseli Asgardov tak ľahko odpálkovať. ()

RedRose

Normálně by to byla výborná epizoda... V mnoha směrech zajímavá, ale jako závěr 10-ti letého seriálu je to skoro tragédie a název Bez konce to jen podtrhuje! S Asgardy tvůrci z nějakého důvodu bleskově zametli a linka s Orajci nebyla dořešená vůbec! Ještě, že natočili dodatečné dva filmy a že ještě pokračuje SGA a přijde i SGU, protože takový konec je neakceprovatelný... ()

Likan7

Tohle je závěr? Jsou tu sice ještě filmy, které příběh dovypráví, ale jako oficiální konec seriálu je tohle šíleně slabý. Přijde mi poněkud zvláštní, že takhle ukončili seriál ale příběh vlastně ukončený není, ten se dovypráví s filmy. Takhle to funguje trochu rozpačitě, ale snahu o emotivní rozlučku nejde upřít. ()

• Ještě před úvodními titulky se Vala (Claudia Black) zeptá Daniela (Michael Shanks), jak Thora pozná. Ten bez mrknutí oka odpoví, že podle hlasu. Michael Shanks, který hraje Daniela, také namluvil Thora (což samozřejmě v českém dabingu nevynikne jako vtip). (Gaspaccho)