SGC kontaktuje jakýsi podivín. Ten se představí jako Jacek – otec Valy. Má prý důležité informace, které by mohly odrazit útok na Zemi. Jacek se dostane na SGC a také i na zem mimo SGC. Jenže to byla velká chyba – Jacek začne svojí sérii podvodů a intrik. (Varan)

majo25

Zbytočná epizóda, v ktorom dostáva priestor nie SGC, ale rodinné problémy. Pár komických scén sa tu nájde, nesympatická Vala aspoň dostane kvôli niečomu/niekomu kvapky, ale inak priemer. Je smiešne, keď Vala vyčíta otcovi-podvodníkovi to, čo robí/robila aj ona. ()

Dan9K

Takhle epizoda stojí za zhlédnutí jen díky závěrečné scéně s Teal'cem, jinak je vlastně ostudné, že tři díly před koncem seriálu, kdy by mělo vše vrcholit, vypustí něco takového. Ale aspoň je to symetrické. Dva nejhorší díly Hvězdné brány jsou třetí od začátku a třetí od konce. ()

Grogan odpad!

Nejhorší epizoda celého seriálu. V podstatě šlo jen o trapné šaškování Valina otce, až někdy po půl hodině tomu narychlo dali ještě vedlejší podzápletku, aby se něco dělo. Landryho linie setkání s maželkou vyzněla velmi nuceně, tohle téma se naposledy objevilo v polovině 9. série a najednou na konci se k tomu vrátili, aby jim tahle odsunutá zápletka náhodou neutekla. Jediná epizoda Brány, kterou jsem hodnotil odpadem. ()