Daniel zavede SG-1 na planetu, kde by se měl nacházet antický poklad. Po průchodu bránou zjistí, že jsou v místním muzeu a brána je součást expozice. Ovládací panel brány nefunguje. Dva místní SG-1 odhalí a vydají se za ostatními. Strhne se mela a v muzeu se začne střílet. Místní si začnou myslel, že členové SG-1 patří k jednotce místního odporu. (Varan)

majo25

Aj keď epizóda boj s Orájmi nijak neposúva, vlastne sa o nich ani nezmieňuje, tak ma bavila. Okrem vtipu je tu aj porcia napätia. ZVláštna kombinácia, ktorá ale funguje. SG-jednička si vyskúšala rolu teroristov v obľúčenej budove múzea. Vyjednávanie podmienok s vyjednávačom ozbrojených síl na onej planéte, rukojemníci, hrdina (strážnik II. kategórie) v štýle Smrtonosnej pasce, ktorá je mimochodom aj zmienená - to všetko je vtipne podané. Najviac ma bavil asi ten naivný strážnik (''Ja som hrdina''). Malo to aj pár chybičiek - predsa sonda skúma aj to, či je na druhej planéte funkčný zadávací panel, sonda pre istotu ani nebola na obraze, a tiež to, ako minimálne sa druhá planéta líšila od Zeme - ako keby sa tvorcovia na to vykašlali. Napriek tomu super diel. ()

Grogan

Další epizoda, kde se SG1 chová jako banda totálních dementů ve snaze dělat humor. Ten pro mě ovšem prakticky neexistoval, všechno mi přišlo křečovité a nucené (až na referenci na Smrtonosnou past), bylo zde mnoho děr v příběhu, postavy se místy chovaly jako karikatury sami sebe (s výjimkou Teal'ca, který ovšem dostal málo prostoru), především Vala v tomhle jako obvykle excelovala, vedlejší postavy veškeré nudné a nezajímavé, někdy i otravné. Škoda, že ty poslední díly byly většinou tak slabé, to pak člověk ani nelituje konce svého oblíbeného seriálu. ()

Praxis

V samotném závěru seriálu se objevila epizoda Padouchové, která svým lazením patří spíše někam na začátek, mezi ty nejvtipnější epizody třeba třetí série. Naprostá oddychovka, kdy se neřeší Orájové ani život ve vesmíru. Prostě SGéčko přijde na jednu planetu, kde dělají humory a Danielův výstup - JSTE RUKOJMÍ, CHOVEJTE SE PODLE TOHO!!!! Jen evidentně docházely peníze, takže muzeum je v podstatě pár chodeb namaskovaných různými proprietami, kteří tvůrci vyhrabali z archivů prvních sérií, které měly ještě velkolepé rozpočty. Takže ve výsledku máte pocit, že jste vlastně na Zemi. ()

• Mimozemská ochranka v muzeu používá československé samopaly Škorpion vz. 61 od České zbrojovky. V základní ráži 7,65 mm Browning vzniklo v Uherském Brodě do roku 2000 přes 207 000 kusů, v malých počtech se v 90. letech 20. století vyráběla také varianta ráže 9 mm Browning krátký. (Maulincio)