Vala obsluhuje zákazníky v Solově bistru. Do bistra přijdou dva lupiči, kteří chtějí peníze. Vala je oba specifikuje. Neví jak to udělala. Celé to začalo před 3 týdny, kdy si Daniel a Vala vyšli na přátelskou večeři. Tam Valu na záchodě unese parta mužů. Probouzí se připoutaná na lůžku. Setkává se s Athénou (goa'uldka, která nenáviděla Quetesh). Hledá mapu pokladu, kterou práve Quetesh měla. Díky vzpomínkám Valy by nalezení mapy nemělo být složité. SGC týmy mezitím prohledávají tajné úkryty Společnosti. V jednom z nich je možná Vala. (Varan)

Grogan

Vala je moje nejméně oblíbená postava u celého seriálu, tudíž epizoda, kde ostatní měli jen drobné role a ona byla od začátku do konce centrem dění, mě snad ani nemohla bavit. Stále mi uniká, jak může tahle postava být přínosem elitního týmu základny. Ani zápletka nebyla žádná sláva, takže tuhle epizodu při sledování obvykle přeskakuju a nemám pocit, že bych tím o něco přicházel. ()

majo25

Diel venovaný nesympatickej Vale a bohužiaľ nič zaujímavého sa v ňom nedeje. A to nehovorím o tom, že zápletka s Orájmi sa nikam nepohýňa. Aj s prítomnosťou nezaujímavej Goauldky. Stále nemôžem pochopiť to, ako si noví Goauldi rýchlo navykli na život na Zemi a správajú sa na nerozoznanie od ľudí. ()