Na SGC se vrací Martin Lloyd (z epizod Není cesty zpět a Seriál Červí díra). Potřebuje jejich pomoc s vytvořením scénáře pro jeho další film. Ukáže jim několik verzí scénáře. Tak se staneme svědky všech absurdních a nereálných příhod odvážné jednotky SG-1. (Varan)

Sa.sa

Super epizoda pro fanoušky a herce, pro jejich pobavení i radost :)) Pane jste tady..?! - - - Ne :)))) Neviditelný Jack O'Neill ;) Moje 200 cesta bránou... LOL 1264 hlášení celkem :) Vážně vám nemůžeme říct o 30185 je to tajné :))) Že mám pohlavní orgány uvnitř a né venku... :P :P Wau ta svatba mezi Jackem a Sam byla krásná, škoda že na to nedošlo... :( Ten konec u titulků je fakt super <3 ()

vadox

Serial SG1 siel pocinajuc osmou seriou dole, deviatou seriou rapidne dole. Dosli napady, odisli klucove postavy, ktore boli nahradene podla mna nie adekvatne. Sice dosiel na scenu novy protivnik, ale uz to nebola "ta SG-1", ako v minulosti. Preto mne osobne sa viac pacili take relativne z "ori" dejovej linie vytrcajuce epizody (Prototype, Ripple Effect, The Scourge, velmi pozeratelna The Pegasus Project, zaujimave diely The Quest a sice rozpacita, ale celom podarena posledna serialova epizoda Unendig). Asi najlepsia bola z toho prave "200", kde sa da akokeby "nazriet" do kuchyne vzniku epizod SG1. Nieco podobne uz bolo Wormhole X-Treme, ale "200" je vylozene komedialny, zo seba si strielajuci a nadsadeny pribeh, tiez v style "z nudze cnost". Na mna najviac zapuosobil uplne posledny "robotov" takmer filozoficky preslov, z ktoreho kazdemu nadsencovi SciFi behaju po chrbe zimomriavky. ()

GejmronCZ

Celou dobu to stálo pěkně za prd a bylo to plný cringe a canceru, ale úsek s loutkama byl skvělej a jsem rád, že zase slyším Hemonda. Detektiv Teal'c s tím jeho "Vskutku" mě totálně zabil. Asijskej Thor s vousama teda taky, to jsem skoro lehnul pod stůl. Každopádně, abych jen nemlel o tom špatnym, tak načasování Jacka bylo skvělý a jsem taky moc a moc rád, že jsem ho tam viděl. Společný průchod bránou byl super, ale nedával absolutně smysl a nevim ani jestli to bylo ve scénáři nebo fakt rýl. Co už, ale bylo to hezké + pozvat ještě Waltera....WOW!.........ale stejně jinak shit díl. :D ()

Gemini

Totální SG-1 nátěr, kterým si celý štáb dokázal udělat ze sebe sama legraci takovou měrou a v tolika podobách, že to zůstane troufám si říct unikátem na věky věkův. Teenagerská verze je dokonalá, o loutkách nemluvě:) A závěrečný proslov zas pro změnu chytne za srdce a připomene všechny ty vizionáře z dob dnes už téměř před sto lety, kteří malým klukům i jejich tátům malovali nekonečné dálavy vesmíru, opěvovali sílu lidského plemene, vzývali jeho věčnou zvídavost a stavěli na piedestal morální kvality jedince. To si neuškodí připomenout nikdy. 90% ()

Grogan

Taková crazy epizoda, která v celkovém kontextu seriálu nemá žádný hlubší význam, jen oslavuje 200 epizod seriálu. Je zde řada vtipných a parodických scének na showbussiness a jeho praktiky ("nezapomeňte zmínit, jak to bylo perfektně načasovaný"), referencí na mnohé filmy nebo seriály, poukazování na dějové boty a zažitá schémata (úniky v poslední vteřině, hrdinové dělají stupidní chyby s katastrofickými následky) humornou cestou, připomínka některých událostí seriálu (rok 1969, finální rybaření), finální narážky na celý průběh natáčení seriálu. Za mě nejlepší scénka byl Teal'c a jeho soukromé očko. ("On vyžene zločin z našich ulic. " - "Vskutku.") Přesto si však myslím, že místy byl až moc velký důraz na Valu a Camerona (hlavně montáž Čaroděje ze Země Oz (ten byl obvykle zmiňován Jackem, tak tam měl být on a Sam, uvítal bych i Hammonda místo Landryho) nebo už sám fakt, že se tu pořád zmiňuje Cameronův 200stý průchod bránou - proč by se to mělo slavit, když u nikoho jiného se to nikdy neřešilo a pak, tak velké číslo, když je u programu sotva něco přes rok, to je trochu vycucané z prstu). Taky by mě potěšila zmínka některých důležitých charakterů, které se podílely na úspěchu seriálu - hlavně Janet a Jonas by si takovou čestnou zmínku určitě zasloužili... ()

• Ve scéně s loutkami, kde seržant Walter (Gary Jones) ukazuje na monitoru doktorovi Jacksonovi (Michael Shanks) znaky hvězdné brány, jsou klávesy na klávesnici přeházená a některá z nich tvoří celá slova, a to: „ALEX SUCKS DICKS“. Jedná se o vtipnou narážku zřejmě na scenáristu seriálu Alexe Levineho. (Leopard105)
  • Scénka, kterou Vala (Claudia Black) popíše poté, co se jí dostane doporučení, že „má obšlehnout seriál, který nikdo nezná“, je založena na seriálu Farscape (od r. 1999), ve kterém Claudia Black a Ben Browder (představitel Mitchella) ztvárnili hlavní role. (vojtaruzek)
  • Exploze singularity není z fyzikálního hlediska tak nesmyslná, jak by se mohlo zdát. Rychlost „vypařování“ černých děr je totiž nepřímo úměrná jejich (konečné) hmotnosti. Například pokud bychom vytvořili singularitu o hmotnosti 5 gramů (cca hmotnost amerického nikláku), vypařila by se přibližně za 10 na -23 sekundy a uvolnila by 450 Terajoulů energie ve formě Hawkingova záření (veškerá hmota singularity by se přeměnila na energii spočtenou dle Einsteinovy rovnice E = mc², která definuje celkové množství klidové energie hmoty jako násobek její hmotnosti a druhé mocniny rychlosti světla). Pro srovnání, energie exploze jaderné bomby Little Boy v Hirošimě byla přibližně 63 Terajoulů (15 kilotun TNT). (vojtaruzek)