Jak už víme, Jack z roku 2009 poslal zprávu do minulosti, aby zabránil hrůzné budoucnosti. Teď v roce 2001 se SG-1 vrací z mise poté, co se seznámili s novou rasou Voliany. Voliané je seznámili s rasou, která nezná legraci. Jmenují se Aschenové. Mohli by mít technologii potřebnou k zasavení goa'uldů. SG-1 a velvyslanec Joseph Faxon se vrací za Ascheny, aby vyjednali podmínky výměnného obchodu. Jack, Sam a Faxon vyráží za Ascheny. Daniel s Teal'cem prohledávají Volianskou planetu a v podzemí najdou něco, co mělo být skryto. Generál Hammond se na SGC dozví, že Aschenská planeta by mohla být ta, o které varoval vzkaz Jacka z budoucna. (Varan)

Grogan

Díl 2010 patří mezi mé nejoblíbenější a jeho pokračování kvalitou nijak nezaostává. I když nás setkání s Ascheny nakonec neminulo, tak jsme jim tentokrát na lep neskočili a zachránili se. Slyšel jsem, že příběh Aschenů měl být dokončen v pozdějších sériích, škoda že nakonec z tohoto plánu sešlo. Ascheni měl styl, narozdíl od Goa'uldů dokázali Zemi dobýt bez jediného výstřelu, dovedl bych si je představit i jako nové hlavní záporáky. Taky by mě zajímalo, co se vlastně stalo s Joem (ale asi nic hezkého). ()

Xeelee

E09S04E16 ⤶ Po kolikáté už senátor Kinsley málem zničil Zemi? Neplodnost celé populace zní jako spiknutí Iluminátů a oni to jsou mimozemšťané, co vyhlazují populace a ze zbytku přeživších dělají rolníky na zeminou zasypaných civilizacích, kde jim pěstují jídlo. Jack jim nevěřil ani v alternativní časové linii ani tady. Ale tentokrát okolnosti hrály v náš prospěch. I když víceméně jen díky tomu, že farmář náhodou objevil pozůstatek města a šlo se do něj dostat, aby tam Daniel rozluštil co se jim stalo. ⤷ E11 ()

majo25

Trochu nepresvedčivá epizóda, v ktorej sa o slovo opäť prihlásili Ascheni. Na jednej strane ich opätovný príchod dával logiku, ale epizóda bola celkom predvídateľná. Ale fajn vidieť naštvaného známeho senátora (na meno si nespomeniem). ()