Na Chulaku se Teal'c setkává s Rak’norem a Ma’karem – dvěma Jaffy, kteří jsou v odboji a chtějí probrat postup boje. Bohužel to byla léčka a Teal'c je omráčen zakňaktelem. Mezitím se na SGC dostane záznam, podle kterého chtějí Heru'ur a Apophis uzavřít příměří. Chtějí vytvořit alianci. K tomu nemůže dojít. Tok'rům se podařilo ukořistit jistý plán, který nikdo z nich nedokáže přeložit. Nikdo kromě Daniela, který na to přijde. Daniel, O'Neill, Jacob a Sam vyráží do minového pole, kde se Heru'ur s Apophisem potkali. Vezmou jednu z min a rozhodnou se ji přeprogramovat, aby zaútočila na Apophise. Teal'c se dostane na Heru'urovu loď, kde ho vězní. Tam ho mučí Terok a ten ho chce vidět trpět. (Varan)

Grogan

Dvě zdánlivě nesouvisející linky do sebe nakonec krásně zapadnou. Tady ještě mučení Teal'ca nebylo otřepanou scenáristickou berličkou, přechod Rak'nora na jeho stranu působil uvěřitelně a přirozeně, navíc to zase trochu posunulo linii se vzpourou Jaffů dopředu. Přesto mě více bavila mise zbytku SG-1, vychytralý plán na rozpoutání konfliktu mezi Apophisem a Heru'urem se nakonec trochu vymkl z kontroly. Tradičně skvělý Jacob Carter. ()

kwoky

Jestli kvůli něčemu stojí za to tenhle díl vidět, tak je to mučení Tealca. Ta bolest musí být strašná a on přesto odolává. Inspirující nejen pro ostatní Jaffy na palubě, ale i pro mě. Mezitím SG1 vymyslí plán na ukradení a přeprogramování miny, který úplně nejde podle předpokladů. Napětí je tu tedy víc než dost. Bohužel vyvrcholení dílu s HerUrem a Apophisem je natahované a nějaké slabé - dojem na mě neudělalo. 3,5* ()

Xeelee

E13 ⤶ Teal'c je drsňák, který delá vše pro to, aby se Jaffové vzbouřili, a Lidé s Tok'ry proti sobě poštvou dva mocné Goa'uldy, kteří se chtěli spojit. Aliance Heru'ura a Apophise by byla pro Zemi i Galaxii velmi zlá. ⤷ E15 ()

• Na konci epizody vyjde najevo, že Apophis (Peter Williams) použil maskování na celou svoji flotilu. Již několikrát v seriálu ale bylo řečeno, že při letu v hyperprostoru a i několik vteřin při výstupu z něj nelze maskování použít. V tom případě by SG-1 jeho lodě při jejich příletu měla bez problémů zahlédnout. (Guilemot)