Dr. Jordan, profesor archeologie, zemřel kvůli výbuchu plynu v jeho laboratoři. Když se to Daniel dozví, rozhodne se jít na jeho pohřeb. Teal'c a O'Neill vyráží na ryby a Sam pomáhá seržantu Silerovi s opravou motorky. Daniel se na pohřbu setká se Stevenem a Sarah, jeho bývalými spolupracovníky a asistenty Jordana. Steven z Danielova návratu není příliš nadšený, jelikož by Jordanův oblíbenec. Daniel se rozhodne prohledat artefakty, se kterými Jordan před smrtí pracoval. Mezi artefakty najde starou goa'uldskou nádobu na symbionta. Neváhá kontaktovat SGC. (Varan)

Grogan

Skvělý Goa'uld Orisis nám vstoupil na scénu, Anna Louise-Plowman je pro mě nejlépe ztvárněný Goa'uld v celé sérii - chladně kalkulující, schopný splynout s davem (jak dobře zahrál Sarah, při prvním shlédnutí jsem do poslední chvíle netušil, že hostitelkou je ona a ani při opakovaném shlédnutí by to člověk nepoznal), nemilosrdný, chytrý, schopný vyvolat v člověku pocit napětí, dokonce jeho ďábelskost ještě posiluje atraktivitu herečky - pokud je to vůbec možné. I příběh je zde zajímavý, poznáváme Danielovy kořeny (potěšil návrat egypské mytologie) archeologa a jeho kolegy - Steven byl taky zajímavý charakter a to falešné zdání, že Orisis vstoupil do něho, dobře funguje. Jack a Teal'c moc prostoru nedostali (na konci bych čekal, že generál přidá SG tým jako zálohu), ale vnesli trochu humoru do epizody. ("Nic jsme nechytili, rybaříme.") ()

Xeelee

E12 ⤶ Země ukrývá mnoho překvapení. Třeba dva Goa’uldy ve stázi a goa’uldskou technologii včetně lodi. Být archeologem je docela nebezpečné povolání. Vracíme se do badatelské minulosti Daniela z dob před Hvězdnou bránou. Kolik funkčních vesmírných lodí se vlastně na Zemi povaluje? Usirev (Osiris) udělal pápá Zemi v těle Danielovy expřítelkyně. No řekněte, nemá on na tohle fakt smůlu? Sára se v následující dvakrát vrátí ve službách Apophise a pak si střihne významnou roli při návratu na Zemi. ⤷ S07E15E14 ()

kwoky

Kolik ještě těch goauldů na Zemi máme? Přijde mi, že to scénáristi už trochu přehánějí. Tady jim to ale ještě odpustím, protože jsme měli možnost nahlédnout do minulosti Daniela Jacksona. Neměl to před nástupem k SG1 vůbec jednoduché. Díl se mi líbil, výborně vygradoval a slibuje další zajímavou zápletku v budoucnu. ()

majo25

Epizóda sa odohráva iba na Zemi a bez O'Neilla a Tealca, čo na epizóde cítiť. Scenáristi seriálu si opäť vymysleli niečo nové (schánka na večné uchovanie larvy Goaulda), ale nedomysleli to do dôsledkov. Ak by také niečo Goauldi mali aj ''predtým'', niekoľko predchádzajúch epizód seriálov by nemohlo vyzerať tak, ako vyzeralo. ()