Pomocou neznámeho artefaktu - kvantového zrkadla, ktorý tím SG-1 našiel počas misie na novú planétu, sa dr. Jackson dostane do alternatívnej reality. V tejto realite Goa'uldovia napadli Zem. Vidíme, ako by mohol svet dopadnúť. Teal'c zabije najlepšieho priateľa, pretože ten práve zničil celú jeho rasu vrátane jeho rodiny. Vidíme hrdinsky zomrieť Carterovú, Hammonda a celý personál základne bojujúcej až do samého konca. Vidíme zničenú celú planétu Zem. A to všetko by sa mohlo stať aj v našej realite. (TV JOJ)

Xeelee

E18 ⤶ Je zvláštní vidět tolikrát aktivovat a deaktivovat autodestrukci a pak vidět jak to bouchne a základna i celá Země zanikne. A díky následujícímu opáčkovému dílu se senátorem Kinseym to vypadá, že zanikne i v naší realitě. Ten chlap snad ohrozí Zemi víckrát než Goa'uldi. Jeho úsudek je obdivuhodný. ⤷ E20 ()

ben666

Skvělá epizoda. Daniel se dostane do alternativní reality, kde je Země napadena Goa'uldy. To nabízí skvělé možnosti rozehrát děj na téma, co by se stalo, kdyby. Je to první díl z uceleného čtyřdílného bloku epizod, na který navazují epizody Politics, Within the Serpent's Grasp a The Serpent's Lair. ()

Grogan

Tématika paralelních vesmírů je velmi zajímavá, zde máme vesmír, kde je více věcí odlišných než v naší realitě, bohužel ne zrovna v pozitivním smyslu. Tahle epizoda celou tu tématiku mnoha světů, které se v mnohém liší a v něčem i shodují, moc pěkně uvádí. Naše hlavní postavy jsou tu představeny v zajímavých polohách, které jsou leckdy i podobné situaci v našem vesmíru, ale okolnosti je vedou k odlišným rozhodnutím (Teal'c se zdá být na pochybách ohledně Goa'uldů i zde a snad by se i přidal na stranu lidí, kdyby mu Jack neodpálil planetu), Jack je tu jako tvrdý velitel, který neváhá odpálit celou planetu, pokud existuje možnost, že to zastaví invazi na Zemi. Skvělé akční scény (Hammond a Walter bránící koridor, Carterová a její odpálení útočníků i za cenu vlastní smrti). Mezitím vším pobíhá náš Daniel Jackson, který má tu drzost od lidí zde požadovat, aby zahodili poslední šanci na záchranu kvůli záchraně nějakého paralelního vesmíru (ovšem jeho, to je to důležité), nejdivnější je, že oni to jsou vskutku ochotní udělat. Já dobře vím, proč jsem tu postavu nikdy neměl moc rád, hrozně často na mě působí jako egoista, který nutí lidi, aby se chovali tak, jak to vyhovuje jemu a kdyby ne, tak tam snad bude poskakovat jako čertík z krabičky, dokud ti lidé radši nerezignují. ()

kwoky

V paralelním světě to lidem moc nejde. Ale jsou ochotní se obětovat pro jakousi vidinu záchrany jiného světa v jiné dimenzi. Stárnoucího Hammonda jako aktivního plukovníka taky úplně nebaštím. Tohle bylo trochu přitažené za vlasy, ale dobře, dejme tomu. Jinak mě tenhle díl baví a zoufalé přesvědčování Daniela Jacksona, že opravdu není nepřítel, má rozhodně něco do sebe. ()

• V českém dabingu je chyba. Ve scéně, kde Catherine (Elizabeth Hoffman) navštíví Daniela (Michael Shanks) v cele, jí Daniel řekne o Ernestovi Littlefieldovi jako o „muži, kterého si vzala v roce 1945“. Nicméně v originále řekl: „The man you were supposed to marry in 45',“ tedy „muž, o kterého si měla říct v roce 1945“. Ernest totiž krátce předtím zmizel (viz. epizoda Tantalova muka, 1997) a vzít se tedy nemohli. (vojtaruzek)
  • V epizodě, vysílané v USA 20. 2. 1998, je vidět mapa Evropy s nápisem Czechoslovakia, pět let po rozpadu Československa. (Sony1994)