Na planéte Argos sa zdá byť všetko v úplnom poriadku, ale len do chvíle, keď plukovník Jack O´Neill začne podivne rýchlo starnúť. (TV JOJ)

majo25

Jedna z najzapamätateľnejších epizód, hlavne vďaka prvku starnutiu jedného z členov SG1. O'Neil je tu čoby starec nadabovaný tak, ako keby ho narozprávala čarodejnica z rozprávky. :-) Posolstvo epizódy - Užívaj si dni života, ako keby boli posledné - je veľmi pekné...teda aspoń vo filme; skutočnosť je trochu o inom. ()

Bakllazaan

Planeta, kde lidé žijí jen sto dní, je bezva koncept, ale tahle epizoda h má až moc nepromyšlený. No a jak se nakonec vypořádali se zestárýlm ONeilem? Cartrová to zachraňuje jednou větou se smyšleným důvodem, že se brzy vráti do normálu. Škoda škoda. ()

Xeelee

E07 ⤶ Oni prostě neumí hledat technologie tak, aby se při tom málem něco strašného nestalo a takovou hořkosladkou utopii plnou celoživotních 100denních radovánek jim zničili. Jak teď budou žít? A ještě k tomu se budou bát návratu jejich falešného boha. Zajímavý koncept, ale dějově to je nedomyšlené. ⤷ E09 ()

Grogan

Dobrý nápad, ale provedení poněkud pokulhává. Třeba celý vývoj rasy Argosanů - to s jejich růstem přichází automaticky i učení? Jeden den jsou ve věku novorozence, pak batolete, pak teenagera, pak už dospělého - to hned umí stolovat, chodit po svých, chodit na WC, těhotenství u nich trvá den nebo méně? Taky mě udivuje, že všichni vypadají na třicátníky - nemělo by tam být pár lidí, kteří se blíží onomu počtu 100 dní? Jack je tu v podstatě znásilněn a nijak se to neřeší - i když to nebylo úmyslně. Taky to závěrečné vysvětlení, proč Jack znovu nabyde svůj původní věk, mi nějak nesedí, ale to je nutnost pro seriál, elitní jednotce nemůže velet 100letý důchodce. Nicméně nápad s experimentem Goa'uldů špatný není a postupně stárnoucí Jack sice působí trochu mimo charakter, ale kdoví, co by tak rapidní proměna organismu s člověkem natropila, takže to beru s rezervou. Mimochodem, kde autoři SG vzali dojem, že stárnoucím lidem tolik rostou vlasy? Možná je pár výjimek, ale jinak spíš s postupujícím věkem lidem padou, ne? ()