Pohled do zákulisí legendárního thrilleru Stevena Spielberga Čelisti. Uvidíme filmové repliky i model velkého žraloka. Dokumentem nás provede Steven Spielberg a dozvíme se, že natáčení vůbec nebylo lehké. (TwoFace)

Matty

Kde se ve Spielbergovi i po tolika letech bere to klukovské nadšení? O natáčení svého prvního trháku stále mluví jako zapálený cinefil (vlastně cineast), ale zároveň budiž vyzdviženo, že mluví - stejně jako všichni ostatní – k věci. Vyjma sekvence „Production Stories“, která je na druhou stranu nejvtipnější. ()

kinej

Takhle nějak má vypadat dokonalý dokument o natáčení. Obsahuje popis všeho od námětu, přes casting, natáčení až po postrprodukci. Objem zajímavých informací je vyčerpávající a víc už toho snad ani sdělit nešlo. Ostatně film je delší než samotné Čelisti. A co je nejlepší, že tento dokument natočený s odstupem času a udělaný pro fanoušky, kteří se chtějí něco dozvědět a ne pro tahání lidí do kina. Takže žádné trapné vzájemné opěvování, ale věcné zajímavé informace, nejsou opomenuty místy i stinné stránky natáčení. Založením jsem spíše na art filmy, ale když vidíte Spielberga hovořit o jeho vizích a nápadech, tak nelze než říct, že je jedním z největším mistrů režie všech dob. ()

WolfR

Skvělé dvouhodinové povídání o všeličem okolo natáčení legendy jménem Čelisti. Spielberg nám odhalil a osvětlil mnoho zajímavostí a informací z natáčení, skvělé! Ale chybělo mi více záběru ze zákulisí, 4 hvězdy. ()