Myšmaš Kabaret

• USA House of Mouse
Animovaný / Komédia / Rodinný
USA, (2001–2002), 19 h 56 min (Minutáž: 23 min)

Wayne Allwine, Bill Farmer, Rod Roddy, Russi Taylor, Corey Burton, Tress MacNeille, Tony Anselmo, Jim Cummings, Carlos Alazraqui, Jason Alexander (viac)

wobufet

Myšmasš je krásným příkladem toho, jak to jde s Disneym z kopce. Originální námět na crossover všech postav využit pouze na laciné gagy a většinu času zaplácávají nudné grotesky + jedna písnička - a lá parodie na Disneyův hit. Kdyby se pustili do souvislejších příběhů, jistě by to dopadlo lépe. ()

Dejvi21

Mně se Myšmaš kabaret zdál jako velice dobrý nápad a ve svých 10 letech, kdy jsem to sledoval, jsem byl velice spokojen a dobře jsem se bavil. Objektivně ale musím říct, že vytvoření tohoto animáku asi moc času a práce nezabralo. Pro mě však stále lepší než ty dnešní nehorázné počítačové animace viz Mickeyho klubík, který jsem musel párkrát vidět, tentokrát už s bráchou. ()

Zodd

Absolutní bomba na tomto seriálu je, že do něj dokázali sem tam protlačit Bennyho z Králíka Rogera. Tím objektivní pozitiva končí (vykrádání sebe samých nad mraky, přesto těžící z humoru své hlavní konkurence u vychytralého mrkvožrouta, ani nemluvím o rybaření grotesek rovnou ze staršího seriálu), ale nebudu si lhát do kapsy, měl jsem pro crossovery slabost, zvlášť když se objeví Timon a Pumbaa. Taky překvapily české grafické překlady, to se vidí jednou za uherský rok. ()

MarekT

Kdysi fantastické seriály (Kačeři) a krátké filmečky (hlavně s Donaldem), dnes jen prázdná houšť vydávající se za něco podobné jako mnou jmenované. Nástup časů dávajících přednost kvantitě před kvalitou bohužel poznamenal i Disneyho společnost. ()

• Myšmaš je zmíněný v atrakci „Mickey and Minnie's Runaway“ na ceduli s nápisem „Maison des Souris“ („Dům myší“) – do angličtiny přeloženo jako „House of Mouse“ (původní název seriálu). Zajímavé je, že ve Francii má seriál jiný název, a to „Tous en boîte“ („Vše v krabici“). (Vitox)
  • Film Dinosaurus (2000) je jediný celovečerní animovaný Disney film promítaný v kinech, který byl vydán před seriálem, a přesto se v něm neobjevil. Důvodem bylo, že je vytvořen v CGI. (Vitox)
  • Myšmaš Kabaret se nachází ve městě Toontown. Název pro to stejné město, kde také žijí animované postavičky z různých filmů pohromadě, se poprvé objevil ve filmu Falešná hra s králíkem Rogerem (1988). Přesto žádná z originálních postav filmu se v seriálu neobjevila, až na auto Benny the Cab, které se objevuje jen zřídka. (Vitox)