Pre Blažeja nedopadne obhajoba najlepšie. Aj keď komisia považuje jeho prácu za sľubnú, odporúča mu, práve na podnet Dr. Cvacha, dopracovať detaily. Mladý Peterka to vo svojich začiatkoch nemá jednoduché a nepomáha mu v tom ani jeho ješitná povaha. Marta Pěnkavová vyjadruje želanie mať dieťa rovnako ako Ina. Na podnet pani Dobiášovej prichádza do nemocnice krajský ortopéd na inšpekciu... (RTVS)

rakovnik

Dosti vztahový díl, ačkoli bez významějších událostí, tak se zajímavým dějem. Snad jen příliš málo Štrosmajera. Škoda také, že si Blažej nechtěl více povídat s paní Dobiášovou. ()

topi80

Nechat se poněkud potopit Cvachem, to není zrovna nejlepší strava pro ego primáře Blažeje. O vzrůšo se nám stará též paní Dobiášová. Že je Ina poněkud zvláštní tvor, je patrné i z toho, že se rozhodne ponechat si dítě na základě toho, když vidí mírnou ukázku vůdčího charakteru, leč jen pár sekund poté, co arogantně jednal se zmíněnou paní Dobiášovou. ()

chrispe

Blažej. Umí jít ode zdi ke zdi, být parchant, umí podržet, nebo být prostě jen milej chlap. Prostě takovej jací jsme všichni. Co se honí v palici Ině... těžko říct, každopádně mnohem víc mě štve všetečná tchyně, která chrání svý "dítě". Dialog Pěnkava Pěnkavová, když přišel s monoklem, sevřel srdce. V Týništi se to taky pere, těžko říct, na jaké být straně. A Cvach? Vážně Blažeje potopil? No... možná si na něm jen dal záležet více, jak na jiných, ale to na závěru věci nic nemění. ()

sator

Štrosmajer (Miloš Kopecký) varuje anestezioložku (Jana Štěpánková) vtipem: "Aby se vám to neusadilo jako "vagina pectoris", což je narážka na "angina pectoris". Vzhledem ke znalostem lékaře, ke kterým patří i znalost latiny, jistě věděl že pectoris znamená hruď a angina dušení. Věcně správně by tedy bonmot měl znít "Aby se vám to neusadilo jako "angina vagina"..😇 ()

• Štrosmajer (Miloš Kopecký) varuje anestezioložku (Jana Štěpánková) vtipem: „Aby se vám to neusadilo jako vagina pectoris,“ což je narážka na „angina pectoris“ (forma ischemické choroby srdeční, projevující se svíravými bolestmi na hrudi). (sator)