Jenom pro snazší orientaci připomeňme, kdo na nás v příběhu Josefa Nesvadby a Miloše Macourka čeká – především lékař psychiatr Martin Hardy (Josef Abrhám), zaměstnanec v experimentálním oddělení lauretánské nemocnice, jejíž vědecký personál se už léta pokouší řešit otázky šťastného rodičovství, a vyhovět tak opětovaným žádostem mnoha rodičů, jež sužují zlobivé děti. Zároveň se potkáme s Martinovou tříčlennou rodinou a lékařovým kamarádem – geniálním fyzikem Frankem (Petr Čepek). Nahlédneme i do rezidence lauretánského panovníka Rudolfa III.(Jiří Adamíra) a poznáme jeho krásnou ženu Lauru (Jana Brejchová). Včas se vyhneme uličnickým útokům jejich ctěné slečny dcery – korunní princezny Samanty (Žaneta Fuchsová). Bouřlivě proběhne setkání s vitálním řeckým multimilionářem Mitropulosem (Miloš Kopecký), jemuž údajně upíjí životní síly skleróza. Když už tak budeme bloudit nemocničními chodbami, samozřejmě že padneme do rukou všudypřítomné docentce Julii Phippsové (Iva Janžurová) a nevyhneme se ani jejímu muži Alfrédovi (Petr Nárožný), ani mnoha dalším lauretánským obyvatelům, jimiž je šestidílný seriál zalidněn. (Česká televize)

Stejšn

Pár zajímavých nápadů (samozřejmě, vychází to z Nesvadby), ale natočeno a zahráno je to hrozně. Potěšily technické detaily - řada Fiatů 127 "za žůžo" a počítače Commodore PET v redakci. ()