V centru pozornosti je rodina, která při katastrofě (v dubnu 2014 se potopil korejský trajekt Sewol, na kterém zemřelo více než tři sta lidí) přišla o svého staršího syna. Oba rodiče to silně zasáhlo a nejsou spolu schopni komunikovat. Musí ale svoji vnitřní krizi překonat, aby udrželi rodinu pohromadě a aby bolestnou ztrátu neodnesla i jejich mladší dcerka. (ČSFD)

Pethushka

Sewol je pro Korejce jednou z největších katastrof dnešní doby a její stopy jsou dodnes připomínány "všude". Přiznám se, že nemám přehled o tom, kolik už bylo natočeno filmů založených na této tragédii, ale tenhle mluví za všechno. Nevykládá příběh onoho dne (to by podle mě bylo neúnosné), ale soustředí se na rodinu pozůstalých, a to velmi citlivě a surově zároveň. Měla jsem pocit, že opravdu sleduji jednu nešťastnou rodinu, která by chtěla dál žít a fungovat, ale bez jednoho z nich jim to prostě nejde, a taky nepřijde fér. Pro každého z nich je to neskutečný boj a pro diváka je téměř nemožné, neplakat s nimi. Hodně doufám, že si film časem najde své diváky i u nás, protože si pozornost rozhodně zaslouží. ()

• V ústřední mužské roli filmu, koncepčně ztvárňujícím nešťastné potopení přepravního trajektu Sewol z roku 2014, se mohl objevit dokonce i filmový veterán, jihokorejský filmový, televizní ale současně i divadelní herec Jeong-min Hwang. Nakonec se tak ale nestalo, protože hercova zastupující agentura - SEM Company - posléze oznámila, že herec o roli neprojevil tak velký zájem, jak se zprvu zdálo. (Conspi)