Shuu Akiba, boxer, už dlouhou dobu miluje Minatsu Nakazato. Ona však jeho lásku příliš neopětuje. Vše se změní poté, co se Minatsu stane svědkyní nehody a kvůli bandě grázlů, kteří přejeli starou babičku, se ona musí převléci za Marii. Tu ovšem potká nejlepší boxer široko daleko Naoto Kodomatsu, a také se do ní zamiluje. Minatsu je tedy vtažena mezi dva kluky a ze začátku musí vycházet s oběma a neustále se převlékat za Marii, jakmile se to ovšem Shuu dozví, rozhodně ho to nenechá chladným. Do příběhu se poté přimíchají i další postavy jako např. trenér softballu Yamazakura. Podle mangy od Mitsuru Adachi. (Tsukikage)

Tsukikage

Krásné staré anime o lásce. Je to jedno z nejsmutněji končících anime, co jsem kdy viděl. Taky, co byste čekali, když se v závěrečném endingu objeví slovo FLUSTRACE. Bylo to pro mě smutné hlavně protože jsem měl rád Shuua, to byl borac a mám taky ponětí, že ho daboval stejný člověk jako Ranmu, taky mojí oblíbenou postavu. No OAV skončilo a zanechalo po sobě díru. Srce-trhající kousek už mám za sebou, doufám, že další anime podobného typu skončí již šťastněji. Jako pro některé to šťastně končí, ale pro mě si vybrala tu nejhorší možnost, kterou tento love polygon nabízel. Také je zajímavé, co nám seriál říká o roli ženy v japonské společnost. Jednoznačně je to svadba. Svadba je tady ten vrchol, který má žena dosáhnout. A k tomu se přidávají sporty, aby měla život zajímavější. Tenhle pohled na věc je zajímavý zejména, když to porovnáte třeba s anime Cat´s eye, kde naopak seriál ukazuje volnomyšlenkářství a free život svobodných že a vlastně to má ukázat zaltá osmdesátá léta v Japonsku, ovšem kdo ví jestli to tak skutečně vypadalo. Ale je to rozdíl desei let a jak se japonská mentalita zase proměnila, podle mého názoru směrem zpět, ale to už každý vidí jinak. No co stejně musím na závěr napsat, že histrorii píší vítězové. Ještě dodatek o autorovi Mitsuru Adachi je velmi zvláštní autor. Celý svůj život kreslí mangu, to znamená, že jeho starší vydání mají ještě starou kresbu jako je Slow step nebo např. Miyuki, zajímavé ale je, že vydal i anime Cross game, které je z roku 2009, takže je zde použita nová animace, docela rozdílná jako třeba tadu u Slow step, ale přesto je to jen upravená verze staré kresby, takže kdybyste chtěli vidět jak vypadá stará kresba v moderní animaci tak je tu třeba Cross game, je to celkem zvláštní a mě to příjde dost zajímavé. ()