Smash and Grab

Scenár:

Brian Larsen

Hudba:

Barney Jones

Dva roboti ve futuristickém světě se v rámci každodenní rutiny starají o chod lokomotivy, když si najednou v jednom momentu uvědomí, že by jejich existence mohla mít větší smysl, než jen kutat palivo a házet ho do kotle. Rozhodnou se tedy společně zariskovat, a tím získat svobodu – a to za jakoukoli cenu. (Stanislaus)

Stanislaus

Smash and Grab má i přes slabší animaci svoje kouzlo a svým příběhem mi zpočátku trochu připomínal celovečerní film Vall-I. Myšlenka filmu je sice jednoduchá, ale smysluplná. Příběh, který toho řekne mnoho i bez použití slov. ()

Marcos22

Smash and Grab je i přes svoje významné poselství o svobodě, o přátelství na život a na smrt a o lidském kontaktu, tím nejslabším pixarovským kraťasem vůbec. Nejenže nemá pohlídaný scénář, viz např. v čase 2:07-2:12 znenadání mizející zářící kameny, ale ani potřebné zdůvodnění, jak roboti dospěli k lidskosti, a jak se v nich vzal chybějící pocit kontaktu a svobody, když kutání bylo jejich celoživotní náplní. Za mě hezká myšlenka, ale špatné převedení do výsledné podoby. Jedna hvězda. 👎 (28.04.2021) ()

LuiCJ

Ďalší z originálnych počinov Pixaru, tentokrát od režiséra Briana Larsena. Druhý diel Pixar's SparkShorts vie dokonale očariť hlavne nádhernou, detailnou animáciou. Nájde sa tu aj trocha akcie, ktorá perfektne toto sci-fi dobrodružstvo dvoch robotov, Smasha a Graba dopĺňa. Hlavná myšlienka je tiež veľmi pekne vyzdvihnutá a tiež obdivujem ako tvorcovia dokázali dať do 8 minút niečo tak hodnotné. Jednoznačne odporúčam. ()