Warren Beatty vystupuje v Detroitu jako "stand-up" komik nočních kabaretů, rozhazuje požitkářsky peníze a prohrává v hazardu. Ze strachu před pomstou podsvětí raději prchá začít nový život v Chicagu. Volí si novou identitu pod jménem Mickey One a pracuje raději v restauraci jako uklízeč odpadků. Do showbyznysu se snaží vrátit skrze agenta Bersona (Teddy Hart), jenž mu dohodí džob v luxusním klubu Xanadu, patřícím Edu Castleovi (Hurd Hatfield). Mickey se při prvním vystoupení skvěle uvede a Castle by si z něj rád udělal hlavní hvězdu svého podniku. Mickey se však bojí, aby ho v nové pozici nedohnala vlastní minulost. (dopitak)

liquido26

Tak toto byl opravdu divnej filmovej zážitek. Oceňují hnusný prostředí skládky v Chicagu, depresi, paranoiu, ale celkový vyznění je prostě pro mě nulový. Nenudilo mě to, ale vůbec jsem nepochopil, co tím chtěli tvůrci říct. ()

Martin741

Warrena Beattyho mam este menej rad nez takeho Giuliana Gemmu, Tu aspon dokazal, ze hrat vedel, podal fakt excelentny vykon. Arthur Penn ako reziser odviedol maximalne kvalitnu pracu, dialogy - no tak kvalitne dialogy som vo filme uz dlho nepocul, s najvyssim hodnotenim nevaham : 95 % ()

dopitak

Za dvacet let to možná zhodnotím jinak, ale dnes se musím zeptat: "Co tohle bylo?"__ Warren byl v mládí trochu jiný herec, než později třeba v devadesátých letech. Mnohem neklidnější, rozervanější, nečitelnější. Tenhle film se ale Pennovi a Beattymu, poprvé spolupracujícím, příliš nepovedl. IMDB hodnocení je sice poměrně slušné (67%), ale nepřečíst si anglický obsah, opravdu nevím, co se dělo. Těžká, huhlavá angličtina, hudební binec a pointa kdesi daleko. To druhé setkání režiséra s hercem, v Bonnie a Clyde, dopadlo sakra jinak. Tak raději dál. ()

Willy Kufalt

Jé, tak já si tento naprosto originální filmový snímek vychutnal, asi jako když vám v restauraci k večeři přinesou lahůdkový dort nejvyšší kvality a ještě ke všemu jako grátis a zcela nečekaně. A ještě mi k tomu přímo za budovou na ulici zahrál živý orchestr včetně zpívajícího sboru, stal jsem se svědkem neopakovatelného uvedení zcela nového technického vynálezu a později se z náhodného podivína z tulácké sešlosti v karavanu se vyklubal vozka, který okamžitě nabídl odvoz v kočáře!! :o) Musím říct, že jak mě první film od Arthura Penna, který jsem před časem viděl (Štvanice), vůbec neoslovil, tak s každým dalším filmem mi začíná Pennova tvorba šmakovat víc a víc... a čím více Pennových filmů vidím, tím stále méně dokážu něco jako režisérův rukopis rozpoznat, protože skoro pokaždé se nese v naprosto jiném stylu. Mickey One jakoby svým avantgardním nádechem ani nepatřil do americké tvorby, spíše mi připomínal francouzskou novou vlnu, ale v tom nejlepším slova smyslu. Chvílemi to působí jako sociální drama, chvílemi děj spadne více do gangsterky, místy zabrousí i do komedie, neubrání se ani řádce surrealistických motivů, ale ve výsledku mi tahle divoká žánrová směs vůbec nepřekážela, neboť díky jedinečné atmosféře doprovázené luxusní černobílou kamerou a autentickou muzikou jste pohlceni v prakticky jednotném (hodně neotřelém) stylu... i Warren Beatty, který tak trochu překonává sám sebe, drží svou živelnou kreací v hlavní roli film pohromadě. Výborná jízda! 90% ()

• Rovnako ako dej filmu, aj jeho natáčanie prebiehalo v marci 1964 na autentických miestach v americkom Chicagu. Natáčalo sa aj v miestnom štúdiu Fred Niles Productions. (Real Tom Hardy)