Odysea 5

• Kanada Odyssey 5
Dráma / Mysteriózny / Sci-Fi
Kanada, (2002–2003), 14 h 44 min (Minutáž: 44–92 min)

Tvorcovia:

Manny Coto

Hudba:

Laura Karpman

Peter Weller, Sebastian Roché, Christopher Gorham, Leslie Silva, Tamara Marie Watson, Jim Codrington, Phillip Jarrett, Kenneth Mitchell, Sonja Smits (viac)

Posádka raketoplánu Odyssey z oběžné dráhy zděšeně přihlíží totální destrukci planety Země. Těchto posledních pět pozemšťanů zachrání záhadná bytost Seeker která je pošle zpět v čase. Mají pět let na to aby zabránili katastrofě. Jejich mise je jasná - zjistit kdo stojí za spiknutím jehož cílem je likvidace našeho světa. Pomůže jim znalost vlastní minulosti v boji proti zákeřnému organismu známému jen jako "Leviathan" ? (DarkDemon)

Recenzie používateľa PKD k tomuto seriálu (13)

Odysea 5 (2002)

Téměř geniální tv s. S minimálními prostředky se Mannymu Cottovi podařil husarský kousek, kdy začne seriál tím, SPOILER!!! že nechá vybouchnout planetu Zemi. To se jen tak nevidí, včetně toho, jak se zde opravdu originálně cestuje časem. A obsazení v čele s Robocopem, nemá chybu. Naprosto nesmyslně ignorován většinou tzv. SF tv fandů, ale pro ty, co SF mají hodně načtenou, je toto bez debat, povinnost. Bravo. Škoda (mírně řečeno), že to nemá konec. Velmi frustrující. Aspoň to mohli zakončiti comicsem, nebo románem. To by je přece moc nestálo.:-/ I když mě to už dávno nepřekvapuje. Krávoviny o ničem, jedoucí 10 s. s 20 spinoffy a lahůdky, nemají často ani pořádné zakončení. Jsem odvařen z toho, že tvůrci dali do posledních dílů alespoň jasný náznak, jak by to zřejmě pokr.dál a též nám rozhodně odhalí, kdo a proč, stojí za tou implozí Země. ()

Pilot (2002) (E01)

I přes trochu lacinější efekty (krom raketoplánu) jde o famózně vyrobený a naprosto perfektně (až na povinnou černošku) a neotřele obsazený ´´film´´, který dostati CGI facelift a prodloužit ho o 15 minut, tak v kině by mu to slušelo.;-) Jinak, jak přitepleně znějící britpopíky Coldplay nemusím, tak zde jejich skladba Don´t Panic (velmi trefné a nemající nic společného s jistým průvodcem po galaxii) opravdu nevadí a funguje i v kosmu. Režisér trochu unylého Star Trek 7, tady zaválel poněkud více, než před 8 lety v kinech s oním ST. Jen škoda, že Země opravdu nevybuchla 7.8. 2007. No a co nám toho nasliboval takový Ukončovatel, že? Darmo mluviti.;) Jo a taky žeru, jak má většina dílů na úvod, nějaký ten citát z Bible nebo např. od Platona, který lásku vystihl na 30000% přesně. A ani nevadí, že zničení Země, přežilo kupodivu 1 auto.;-) ()

Shatterer (2002) (E02)

Technologický pokrok, je jako sekera v rukou patologického zločince. Albert Einstein. ()

Rapture (2002) (E07)

Njn. na 1 str. mládež uzavírá závazky, chodí na brigády...na 2.str., fetuje, vexluje a.....neučí se.;-))) ()

L.D.U. 7 (2002) (E08)

Pro mě jeden z totálních vrcholů celé série. Co dodati, abych neprozrazoval.... ()

Flux (2002) (E09)

1 z těch slabších dílů. A opravdu mi ta Sára začíná s tou svou příběhovou linkou lézti na nervy. Čím víc to totiž člověk sleduje, tak zjišťuje, že zrovna její storyline je dosti na pytel. Ostatní jsou o 200% zajímavější. ()

Kitten (2002) (E10)

Prakticky geniální. Jako L.D.U.7 Zásadní věta? Mnohokráte zopakovaná ,,Co je to Odysea 5?´´ ()

Dark at the End of the Tunnel (2002) (E11)

Ehm...docela zbytečná kokotinka. Ale zase je tam Kurtrůda v hl. roli. ;-) Silně mi to připomíná tv s. Pátek 13. ()

Trouble with Harry (2002) (E12)

Ted Raimi, který už zřejmě nikdy nebude hráti ´´normální´´ role, jako šílený fanoušek Star Treku (jsou i jiní? checht), který se zove Harry Mudd (znalci vědí) a užije si se 2 sexy babama.;-) ()

Skin (2002) (E13)

Jedna z největších psychothrillerovek v tomto tv s. ()

Half-Life (2003) (E17)

Něco jako Akta X a Krajní Meze. ;-) A ne, fakt to nemá nic společného s tou slavnou videohrou.:) ()

Rage (2003) (E18)

Variace na Stepfordské Paničky alá Odysea 5. Plus další SF klasiky.;-) ()

Fossil (2003) (E19)

Jak se předchozí díl jmenuje Zuřivost či Vztek, tak ten nastoupí u nových diváků až teď. Satanžel. Jak jsem psal již v celkovém komentu, neukončené...leč přesto se některé věci, dovíte. Lepší jak fosílií do oka.:-/ Třeba se fakt někdy dožijeme toho ukončení, nebo tak. Když se to po 26 letech stalo s Twin Peaks....proč ne i u tohoto? Byť O5 není zdaleka takový kult jako TP. ()