Rumburak má stále šťastie. Petrovi, ktorý sa zmocnil jeho tajného štúdia, prekazí vysielanie a uväznení ho. Sám sa vydáva do sveta ľudí, aby sa definitívne zmocnil Arabely. Tá práve oslobodila kráľa a Viga z väzenia a teší sa, že sa s nimi stretáva. Netuší, že Rumburak je jej v pätách a väzenie teraz čaká na ňu. (TV JOJ)

javlapippi

"Kdyby mi tohle předložil můj kuchař, byl by o hlavu kratší." Hlave korunovanej pomery v továrni príliš pod fúzy nejdú, čo má výbušné konce. Xéniino zaradenie do pracovného procesu tiež nie je úplne hladké. Aspoň že spokojný Blekota cukruje o dušu. Prstene menia majiteľov neuveriteľným tempom. Pred čím treba zložiť klobúk je justičný systém, kde vyhodíš fabriku do luftu a o pár hodín už sedíš v base. ()

Frajer42

Továrny bude věčná škoda. Královské řádění zde mě velmi bavilo. Nápad s generály byl rovněž perfektní. Xenie v kuchyni coby servírka roku taktéž neměla chybu. Rumburakův pyj už se takřka dotýká Arabeliny vadžajny. Další skvělý díl. [83 %] ()

• Natáčeno v Kralupech nad Vltavou, hradu Český Šternberk, Černošicích, Praze - Hradčanech, Karlově a Střeleckém ostrově. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)