Honzík a Marienka sa rozhodli navštíviť Ríšu rozprávok, aby si tu Honzík v praxi mohol overiť niektoré fakty, ktoré chce použiť pri obhajobe svojej semestrálnej práce v škole. V rozprávkovom svete stále vyčíňa zlý obor, ktorého prišiel zneškodniť dokonca až Fantomas, ale Rumburak mu v tom na poslednú chvíľu zabránil. Rumburak má však lepšiu náladu z iného dôvodu. Zdá sa, že už prišiel na to ako naplniť veštbu. Už vie, ako zničí Arabeline šťastie. (STV)

Grogan

Druhá řada hrozně trpěla na zbytečné vedlejší zápletky a ta s Roxanou byla nejen zbytečná, ale taky děsivě otravná. U některých jejích hereckých protějšků (hlavně mi to přišlo u Sováka a Poloczka) bylo vyloženě vidět, jak jim to kroutilo hubou, když tam museli opěvovat krásu téhle nádhery a chrlit ty plky jak z červené knihovny (když byli pod vlivem voňavky lásky). Kde by k nim oni, pohádkové bytosti, vůbec přišli? Ty se daly pochopit tak u pana Pappa a Rumburaka z říše lidí. Jinak jestli byl Vigo nejneschopnější čaroděj ze všech pohádek, tak Polozcek si střihl toho nejneschopnějšího generála ze všech našich pohádek. ()

• Natáčelo se v Bohosticích, Praze, zámku Koloděje. [Zdroj: Filmovamista.cz]. (M.B)