Helmerovi stále intenzivněji dýchají na krk vyšetřovatelé, což výrazně zlepšuje pozici Rigmor. Nemocnice je na pokraji svých sil. Tenisový loket má pro Bratrstvo velké následky. Moesgaard dostává při terapii pořádnou nakládačku. Ať už se v nejhlubších temnotách Království děje cokoli, zdá se, že vše souvisí s neurochirurgickým oddělením, a paní Drusse je nyní blíž než kdykoli předtím k objasnění záhady. Judith má jen málo času na své rozhodnutí o Bratříčkově budoucnosti. Všem je jasné, že dr. Helmer má ve skříni spoustu kostlivců, ale to, co skrývá Bondo všechny překvapí. (KVIFF.TV)

honajz2

Je to holt takové bezradné plácání se oněkud někam, kde sice je dost různých dějových linií, ale s žádnou se dostatečně nepracuje a když už ano, tak skončí divně a jinak, než člověk čeká (v tom špatném slova smyslu). Je to finále série, takže tu naštěstí je víc napětí než minule a i s humorem to tu je lepší, protože jsem se asi třikrát zasmál, ale jinak to je pořád slabota, které pořád ubližuje dogmatická kamera a neschopnost to někam vést. Mám pocit, že první série Království byl jen takový Trierův experiment, že si chtěl zkusit něco nového, proto to tam taky funguje celkem dobře, ale tohle vzniklo "omylem" a chudák neví, co by s tím dál dělal. Všechno to stojí jen na postavách, u kterých už mě nemá co překvapit a tím pádem mě už ani to Království moc nebere. Závěr je dost podobný té první, prostě strašně apokalyptické obrazy, po kterých to vypadá, že zhebne většina nemocnice - ale dost pravděpodobně by se nic vážného nakonec nestalo, první sérii taky přežili všichni. Aspoň že těch posledních pár minut je skutečně působivých, včetně té cesty výtahem (jen nechápu, proč tam proboha lezla) a hra paní Drusse byla dostatečně zajímavá, abych z toho něco měl, ale jinak je to pro mě zklamání. A to ne kvůli tomu, že to nemá úplné uzavření, na to jsem byl připraven předem, ale kvůli tomu, že ten seriál neví kudy kam. Jak by fungovala případná třetí série si nedokážu představit. 3* ()

Rozjimatel

2,5   "Ja som kura. A čo si ty?"   Tak pri tejto záverečnej epizóde som bol nútený vypiť si ten povestný kalich horkosti až do dna. Opäť ma maximálne otravovalo dianie okolo (už) gigantického dieťaťa (tie jeho múdre reči!), ktorému je venované až nepríjemne veľa času, opäť tu je otravná postihnutá dvojica, ktorá doteraz rozprávala síce nesúvislo, ale aspoň to pôsobilo trochu tajomne, tentokrát už ale totálne magoria a otravné je už aj celé to dianie okolo "pretekov" so sanitkou. Z celej epizódy ma pobavili asi len dve scény - tá s falošným zástupcom Volva so súdnym príkazom a podarená psychoterapia s údermi tyčami. Čo  je ale najhoršie, seriál sa skončil a vo mne ostal pocit nespokojnosti z toho, ako tie dejové linky ostali neuzavreté (akoby ani samotní tvorcovia netušili čo si s nimi počať). Po celý čas seriál dokázal navodzovať klamlivý dojem, že k niečomu smeruje a napokon nič (čakal som aspoň nejakú chabú pointu).   "Chcem byť káčerom, len a len káčerom  a ničím iným." ()