Skrytá hra

• Poľsko Ukryta gra (viac)
Poľsko, 2019, 100 min

Kamera:

Paweł Edelman

Bill Pullman, Lotte Verbeek, James Bloor, Robert Więckiewicz, Alexej Serebrjakov, Corey Johnson, Nicholas Farrell, Jevgenij Sidichin, Cezary Kosiński (viac)

Během karibské krize v roce 1962 je problémový matematický génius přinucen sehrát nejen šachovou partii za USA proti SSSR, ale i smrtelně nebezpečnou špionážní hru. (Netflix)

petikacka

Opakování je matka moudrosti...Takže je dobře, že vznikl tento staromilský spy game film a ukázal nám co se mohlo stát...Vyrůstat v té době nebyla žádná hitparáda a to i bez té všudypřítomné jaderné hrozby...Při nacvičování bojového poplachu, ale stačilo mít pláštěnku a plynovou masku a to bychom to těm amíkům ukázali jak jsme v tom východním bloku odolní...No nic, měli bychom začít něco dělat, poněvadž Vláďa Putinovič se začíná nudit a hlavně mu chybí to první místo v čemkoliv, ať to stojí co to stojí...Vždyť lidí je jak sraček...Za mě 85% ()

BoXBe

Coldest Game se dokonale přibližuje čisté definici Netflixovského filmu. Absolutní průměr v atraktivním kontextu (tentokrát studené války) s průběžně uvolněným rozpočtem na atraktivnější záběry polo-davu nebo impozantní architektury, jinak ničím origiální, výjimečný, vybočující z řady. Bohužel, i Bill Pullman tu vypadá jako v Lost Higway a nehraje nic navíc. Nemluvě o za vlasy přitaženém příběhu. ()

herr_carter

Vrcholící studená válka na pozadí šachového turnaje - velice dobře natočený film. Mám rád tyhle špionážní filmy o dvojitých agentech, obzvláště pak, když není člověk až do posledních minut rozklíčovat, kdo je kurva a kdo ještě větší. Celé téhle hře na falešnou kočku a myš vévodí Bill Pulman, který ztvárnil geniálního matematika-alkoholika s bravurou sobě vlastní...................moje hodnocení = 8 z 10. ()

honajz

Nápad na šachový souboj mezi Rusákem a Američanem v době karibské krize, kdy jak jedna, tak druhá velmoc si honí ega, kdo je lepší, a to i za cenu mrtvých agentů a snad možná i nějakého toho spolku šachistů, není úplně marný. Ale natočené je to nudně, bez invence, prostě jen čekáme na konec, jestli to dopadne podle očekávání, a ti demokratičtější vyhrají. Vlastně je to ozvláštněno tím, že americký šachista, profesor v podání Billa Pullmana, nejlíp hraje, když je totálně ožralý. Jo, a pak je tu taky hypnotizér  a opilecká procházka Varšavou se vzpomínáním na válku, ale pořád mne nic z toho nedovedlo vytrhnout z celkové letargie, jež plynula z až otravné předvídatelnosti lineárně nalinkovaného příběhu (kdo viděl Rockyho IV, ví, o čem mluvím, jenže tam je to přiznané a nehraje si to na umění). A vlastně mi i dost vadí, jak je to uměle naroubované na dnešek (on ostatně i ten sovětský šachista má vizáž Putina) s tou patetickou výzvou na konci., takže to nakonec připomíná ze všeho nejvíc právě angažované komunistické agitky a budovatelské filmy, Ostatně - neuteklo mnoho let, a situace je zase jiná. ()

Figu

Za mě výbornej a hrozně chytrej film! Samozřejmě i moc chytře natočenej. Opět je tu doba nebezpečnýho režimu, opatrná strategie a následná kamufláž. Vše funguje, kor když do toho máte jako bonus, naprosto fenomenálního géniuse Pullmana, kterej se musí stále srážet chlastem, aby byl na úrovni inteligence standartního jedince. Už to je velká zajímavost! Navíc za 100 minut se tak skvěle bavit ve špionážním thrilleru, kterej není akční a přitom i jó, tak to je balada! 80% ()

• Tento film byl posledním filmem producenta Piotra Woźniak-Staraka, jelikož krátce před premiérou zemřel při nehodě na lodi. (skoda)