Ostřílený detektiv se dá dohromady s nezkušenou policajtkou a společně vyšetřují záhadnou vraždu vynikajícího specialisty na transplantaci kostní dřeně. (Netflix)

Enšpígl

Taková kombinace akce, krimi, thrilleru a troška politiky. Ono to není moc divákovi vstřícný, postavy málomluvný, děj trošku zaplatenej, ale má to svůj rukopis a styl. V podstatě tohle dneska amíci už nenatočí. Třeba ty dvě akční scény, honička na střeše, sice krátká, ale super profi a postavy drsný, jak to mám rád a to jak kluci, tak holky, ty tři se tomu dají dát úplně v pohodě. ()

sochoking

Poliaci natočili slušný krimi akčný triler, ktorý úplne vpohodičke môže konkurovať podobnej žánrovke z Holywoodu, avšak nad tri hviezdy s hodnotením nepôjdem, pretože pre mňa sú už tieto thrilleri všetky na jedno kopyto. ()

Morholt

Dvojice vyšetřovatelů řeší vraždu specialisty na transplantaci kostní dřeně a postupně se prokousávají až do vyšších pater polské politiky. Tématicky to zase není tak úplně špatné, ale působí to celé strašně rutinně a především studeně, za což mohou především herci. Nevím, jestli to bylo způsobené mizernými honoráři, ale prakticky všichni do jednoho to celé odehráli s jediným výrazem na tváři a když už přišlo na nějakou emoci, tak jí vyjadřovali tak maximálně koulením očí. Někdy se to hodilo, ale většinu času mi to lezlo na nervy. Co do akce, tak se jedná o průměrnou záležitost a ani tempo není závratné. Jednou se na to podívat dá, ale zmlsán Vegou čekám od Poláků mnohem víc. 50% ()

klukluka

Mám k tomu vlastně jen jednu výhradu: vůbec mě to nebavilo. Bez ohledu na počet obětí jsem měl dojem, že koukám na jeden dlouhatananánskej díl nějakýho televizního krimi seroše. Ten lacinej look to prožral komplet. Stramowski byl poloviční, než jak ho znám odjinud, o to víc si tady zahrála jeho znamínka. Ta jeho holka byla úplně o ničem, ošklivější koc aby člověk pohledal. Příběh tak rádobyvelkolepej, že mě vůbec nezajímal. Skutečný pachatele jsme tady vlastně nakonec vůbec neviděli. Neškodila by trocha pokory. ()

mira007

Polský krimi thriller, kde Piotr Stramowski a Maria Kania vyšetřují vraždu šéfa nějaké kliniky až je z toho politika. Námět, kamera, obsazení a moderní vizuál fajn, ale působí to hrozně chladně, bezemočně a nakonec mi to přišlo jako televizní detektivka. Tři hvězdy jsou možná moc, tak ta třetí za nahou Marii Kaniu. ()

petikacka

Pro mě to byl zase nový zážitek díky příběhu této krimi. Jednak mám ráda filmy země Vódky wyborowe a druhak mě baví a zajímá co se zase dozvím nového mezi zarytými nepřáteli Rzeczi pospolitej , Niemcami a  Rusianami. A tohle bylo něco...Vůbec by mi nepřišlo na mysl, že už vedeme válku ve čtvrtém rozměru, biologické zbraně atd. víc nechci prozrazovat. Není to žádná bomba, ale mě to rozhodně bavilo, poněvadž mám k našim polským bratrům velmi blízko už odmalička. A hlavní policajt je sympaťák a téma je vlastně naprosto šílené, protože by mě dodnes nenapadlo, že se může bojovat i takto...Za mě 85% ()

JM87

Příjemná polská akční kriminálka s dobrým feelingem a moji oblíbenou interpretkou Karolinou Czarenczkou v jedné z hlavních rolí. Jen mě mrzí, že nedostala víc prostoru. ()

kolibricek

Bývá zvykem nepít v práci hlavně když jsem strážce zákona, ale Poláci holt ten chlast neopustí. Jinak to bylo ponuré ale koukatelné. ()

bearmeedek

Úvodem poznámka k pomalejším reakcím CSFD na skutečnosti. Film se v současné době nabízí na Netflixu pod (samozřejmě) českým názvem SLUHOVÉ VÁLKY. Ale pod ním zde film nenajdete. Film samotný vyznívá hodně televizně a ještě ke všemu nějak divně. Nebyl jsem schopen zařadit, ve které zemi vznikl, i když vím že v Polsku. Nápad asi současně dobrý, mrtvol dost, ale podání nezáživné, podivné až nudné. ()

srolyma

Sázka na polskou kriminálku je prostě sázkou na jistotu. A není to jen Vega. Drsný polda na hraně zákona, nájemní zabijáci, zkorumpovaní úředníci, pro zjemnění pár pieknych kobiet, klasika. ()

charles3

Solidní polská kriminálka, úspěšně se snažící napodobit americké a francouzské vzory. Film má sympatické postavy, spád, napětí, akci, humor i pár zajímavých zvratů. To vše stylově nasnímané. A píseň v závěrečných titulcích byla hezkou tečkou. Tohle si určitě dám ještě jednou. ()