Jazda vysočinou

• Česko Jízda vysočinou (viac)

Starnúci pištoľník Steve Judd má pre banku zaistiť prevoz zlata, vykúpeného od zlatokopov v horách. Je to nebezpečná úloha, preto je rád, že sa k nemu pridá starý priateľ Gil so svojim mladým chránencom Heckom. Steve netuší, že Gil a Heck sa cestou chcú zlata zmocniť, či už s jeho pomocou, alebo bez nej... (STV)

Mirokukii

Výborný western odehrávající se v krásných horských scenériích. Příběh dvou přestárlých kamarádů, které k sobě svede ještě jeden úkol. Trocha zábavy a spoustu nostalgie. Sam tu nezachází příliš do hloubky, a nechává film spíše v poklidu plynout. I atmosféra není až tak hutně nastavená a prapracovaná jako v pozdějších filmech tohoto režiséra. Charaktery jsou velmi dobré a skvěle zahrané. Každá postava, i ta sebevedlejší má v příběhu své místo. Je to krátké, s akční pasáží na závěr, která neopomíná typický westernovský duel. ()

Historik

Musím přiznat, že jsem byl zpočátku trochu rozpačitý. Film se rozjíždí pomalu a v pomalém tempu vlastně vydrží po dvě třetiny. Žádné vzrušení, žádná akce. Poslední třetina je ale tak výborná, že výsledný dojem je velmi dobrý. Nechal jsem si odstup, protože bezprostředně po skončení filmu jsem byl rozhodnut pro pět hvězdiček. A rozhodl jsem se , že u toho zůstanu. Skvělý kousek. ()

senor

Po Divoké bandě můj druhý nejoblíbenější Peckinpahův western. Je to western, ve srovnání s jeho pozdějšími, určitě více klasický, což je jasné i z obsazení dvou hlavních rolí dvěma velikány tohoto žánru. Celý příběh je velmi konzistentní, ale přeto z něj ční nezapomenutelné scény svatby v táboře zlatokopů, či závěrečné přetřelky mezi slepicemi. Bohužel nemůžeme plně docenit oba herce, kteří jsou ikonami (hlavně Scott) amerického westernu. ()

Kothy

Hezký western od Sama Peckinpaha. Dvě westernové legendy se tímto filmem pomalu loučí se svou kariérou. Spolu s mladým chlapcem se jako dva bývalí strážci zákona vydávají přepravit zlato z dolu do banky. Do cesty se jim ale připlete mladá žena a vše se zkomplikuje. Po cestě zpět narazí na odpor a dojde i ke zradě. I tak se s tím ale tito dva staří pánové hravě vypořádají. "Všichni muži jsou hříšní." ()

classic

Sam Peckinpah ma ešte nesklamal,nesklamali ani páni v staršom veku,ktorí strčia do vrecka hocijakého mladého borca,ktorý sa tak tvári... Skúsenosti im napomáhajú,aby sa popasovali s neľahkou úlohou,ktorou je jeden z nich poverený,a tak zavolá na pomoc toho druhého,k nim sa pridáva jedna mladá pekná babenka a drzý mladík,ktorý je do nej blázon... A v nehynúcich horách sa predvedú ako sa majú zachovať pri prekážkach,ktoré zdolajú ľavou-zadnou alebo do cesty sa klasicky zapletie banda vývrhelov,ktorí sú dychtiví po tej babenke Else,ktorá sa má stať zákonitou ženou jedného z nich... Vychutnával som si zábery peknej krajiny v kamere Luciena Ballarda a akcie,ktorá ešte nieje taká prudká ako býva u Sama zvykom,ale toto dielo je 100% zárukou kvality nablýskanej v 90 minútach. ()

• Jako bonus se na soundtracku objevují i skladby z Bassmanova projektu z roku 1964, komediálního westernu Mail Order Bride. (Terva)