Einstein a Hawking - Vesmírní vizionáři

• Veľká Británia Einstein and Hawking: Unlocking the Universe
Veľká Británia, 2019, 82 min (Alternatívna 2x52 min)

Albert Einstein a Stephen Hawking patřili mezi nejpronikavější myslitele 20. Einstein vypracoval teorii relativity, která vysvětluje a předpovídá chování vesmíru od jeho vzniku až do posledního okamžiku jeho existence. Hawking tento objev aplikoval na kvantové úrovni za účelem hlubšího poznání univerza a jeho hlavní snahou bylo vytvořit „teorii všeho”. Náš dokumentární film s pomocí rozhovorů a původních autentických záběrů oživuje ducha obou vědeckých velikánů, přičemž mezi nimi generuje nové debaty a střety a umožňuje nám nahlédnout do jejich života. Dva giganti vědy. Dvě úžasné teorie. Ale který z nich je skutečným mistrem vesmíru? (TV Spektrum)

Arsenal83

"Inteligencia je schopnosť prispôsobiť sa zmene.". Aký múdry výrok nám povedal Stephen Hawing a asi si ho osvojili aj naši politici, najmä obracači kabátov, ale aj tí, čo za svoju kariéru prestriedali aj päť strán. V tomto dokumente našťastie nevidíme týchto prostitútov, ale diskusiu o stále dosť neznámom - najmä čierne diery, horizont udalostí a pod. ()

sator

Už z první větou nesouhlasím, a ani se mi nezdá že by to řekl... Nenaslouchejte tomu,kdo klade otázky, naslouchejte tomu kdo zná odpovědi...Mám to přesně naopak... Dokonce bych řekl, vyhněte se tomu kdo si neklade otázky... ()

Marze

Drobné radosti o vesmíru. V takovém měřítku se necítím starý. Den , kdy jste se narodili je asi nejdůležitější den ve vašem životě, jenže mnohem důležitější je den, kdy přijdete na to proč. Tento dokument k tomu třeba trochu přispěje. Dokument je ke shlédnutí na televizi Prima Zoom. Pobavilo mě, že se mladý Einstein neprosadil v kariérní tlačenici v akademické oblasti. ()