Legendární řidič kamionu Kris Kristofferson se postaví do čela svých parťáků v boji proti zkorumpovaným policistům. Netuší, že mu půjde i o život... (oficiálny text distribútora)

Lacike

Taky chlapsky film o parte kamionistov, ktory sa dostanu do maleru kvôli otravnemu policajtovi a nasledne sa ich utek pred policiou pomaly premeni na revoltu voci systemu. Pritom chudaci kamionisti ani sami nevedia voci comu bojuju. Tak nakoniec urobime najväcsie zlo z politikov. Skoda tej otravnej politickej roviny. Bez nej by to fungovalo ovela lepsie. Ta sudrznost medzi kamionistami fungovala perfektne a uplne stacilo vystavat cely pribeh okolo nej a ich tazkom zivobiti. Nastastie to dost zachranuje charizma vsetkych hercov a nakoniec aj u odporneho serifa (Ernest Borgnine) cely cas cakate, kedy sa k nim prida a dockate sa. Vysledkom je taky pohodovy film s hlupo podanymi posolstvami nad ktorymi sa daju prizmurit oci. CZ kinodabing je skvely. 6/10. ()

Terva

Film natočen na motivy písně, kterou napsal C. W. McCall. ...to je přece Gumovej Kačer z Albuquergue...ten největší sekáč z branže. Opravdu se můžou policajti a šerifové v USA takhle chovat ? Maj opravdu tak velké pravomoce ? Tak to se máme u nás v čechách na co těšit, až přijde ta pravá nefalšovaná demokracie. Taky mě trochu zarazilo že Černá vdova ( řidička kamionu černé pleti ) , která převrátí v zatáčce svůj vůz - krám bílej, já věděla, že si mám koupit černej - ho tam klidně nechá a odjede. Kdysi jsem ten film strašně žral - honičky, kamiony, policie, ženský atd - ale teď už na to koukám z jiné perspektivy. Spousta nádherných aut, jedna větší honička a pěkná hudba ( Chip Davis ), ale to je asi tak vše. A v písmu svatém není napsáno : Nesešlápneš pedálu plynového až k podlaze?.. ()

Martin741

Asi posledny kvalitny film z neskorej Peckinpahovej /Wild Bunch, Straw Dogs/ tvorby. Sam Peckinpah uz evidentne rezignoval na surove, drsne nasilie a la Wild Bunch, ale stale dokazal natocit nadpriemerny film o kamionoch. Akysi dej tu aj je, ale do popredia vystupuje hlavne rezia talentovaneho Peckinpaha a slusne herecke vykony. V hlavnej roli sa predstavil Kris Kristoffersson v roli sofera kamionu. Samozrejme okrem neho si tu este zahral aj Burt Young /seria Rocky/. Okrem kvalitnych dialogov, ktore iba obcas nudia si divak uzije hlavne peknu sceneriu. A kvalitnu reziu. Takze si myslim, ze tento film je dost podceneny a pre mna slusnych 76 % ()

Courtemanche

Pro mě Konvoj si zaslouží čtyři hvězdičky. Proč dávám 5, to vysvětlím na konci. Je tady tolik věcí nad průměru že až. První polovina je pro pobavení, Kristoffersona bych tady nevyměnil ani za peníze, parádní road-movie, ženský taky perfektně zapasují, režie kamiony absolutně nešetří. Navíc když na řadu přichází terén, tak tolik prachu jsem neviděl ani na Paris-Dakar. Občas ztrácí na síle, anebo spíš začnou tahat do toho politiku, ale oni i z toho dokážou vyhrabat a dál překvapují. .... 5: Smekám před Ernest Borgnine. Taky ve filmu Vládce severní dráhy, kde podobně stál na straně zákona, byl nekompromisní, nenapodobitelní. Člověk se na něj podívá a v životě by neřekl že z toho chlapa umí sršet nenávist v míře, že vedle něj všechny kriminálníky můžou zabalit bagáž a odjet domů. On je jak elektrárna. 4,5/5 ()

lamps

Skvěle obsazená road movie, která se ale navzdory docela naivnímu uvolněnému příběhu bere až moc vážně a hlavně v druhé půli nedokáže (snad vyjma samotného finále) nijak příjemně překvapit. Peckinpah samozřejmě zanechává svůj typicky špinavý chlapský nádech, ale na takové béčkové dobrodružství je jeho talentu docela škoda.. Titulní stejnojmenný song je pochopitelně super. 65% ()

• Jméno firmy na dveřích Bobbyho (Burt Young) kamionu je Paulie Hauling. To je narážka na film Rocky (1976), kde postavu Paulieho ztvárnil právě Burt Young. (Stiggie)
  • Film se natáčel ve městech Albuquerque, Cerrillos, Cuba, Las Vegas a Madrid v Novém Mexiku a v Needles v Kalifornii. (Stiggie)