Na Oscara® nominovaná Margot Robbieová exceluje v tomto dechberoucím milostném příběhu, odehrávajícím se během Velké hospodářské krize v živořících Spojených státech. Eugene Evans (Finn Cole) sní o útěku ze svého texaského maloměsta, když zjistí, že se zraněná bankovní lupička na útěku Allison Wellsová (Robbieová) skrývá blíž, než si kdy dokázal představit. Eugene, rozpolcený mezi touhou po odměně za její dopadení a rostoucí přitažlivostí ke svůdné kriminálnici, musí učinit rozhodnutí, jež navždy ovlivní životy všech, které kdy miloval. V tomto úchvatně natočeném příběhu o dospívání se představují také Travis Fimmel, Kerry Condonová a Lola Kirkeová. (HBO Europe)

Eliott

Další neúspěšný pokus o přepis atraktivní legendy o Bonnie a Clyde. Nejenom, že příběh byl chatrný a celkově nezajímavý, ale když už se něco dít začalo, film tím končí. Mimochodem co to tu provází za zmatky na čsfd? Hlavní hrdina filmu je zde uveden až na pátém místě, jeho sestra a zároveň vypravěčka příběhu na šestém a otčím ( Travis Fimmel), na kterého jsem se sice všichni určitě těšili, ale měl zde maličkou úlohu uveden již na druhém místě? K tomu všemu podle galerie si Finn Cole střihl hned dvojroli a zahrál oba přítele  Margot Robbie, která zde byla sice fajn, ale ani zdaleka ne tak, jak jí známe. 30% ()

Enšpígl

Tak jsem si pozval domu Margotku, protože pohledů na hezkou holku není nikdy dost. Film je taková dobová romanťárna s gangsterským přelivem, ale na rozdíl od těch posledních sraček co jsem teď viděl, tady jsem byl alespoň v ději a zafandil si. ()

NinadeL

K Dreamlandu není nejlepší přistupovat jako k dalšímu filmu Margot Robbie a Travise Fimmela, ale mnohem lépe člověk udělá, pokud se naladí na dobu prohibice a bude očekávat cosi jako Lawless (2012). Pak dostane dobrou retro gangsterku se zajímavou antihrdinkou. Allison Wells je navíc ze zcela jiného těsta, než Tonya Harding, takže se nenechte zmýlit tvářičkou blondýnky z plakátu, protože Margot Robbie je především velmi dobrá produkční a svojí kariéru drží pevně v rukách. ()

castor

Do nebe měla při přepadení missourské banky poslat devítiletou holčičku. A nemělo jít o jedinou duši, které vzala život. Bankovní lupička Allison ovšem tvrdí něco jiného. A mladé ucho, které se stará nejen o její prostřelenou nohu, váhá. Může za to rostoucí náklonost k ženě, na kterou je vypsaná tučná odměna. To vše v těžkých dobách, kdy se ještě mnoho let po smrti psance Billyho the Kida vyprávěly historky o jeho pistolnické „kariéře“. Pár vizuálně výraznějších momentů to sice má, ale jinak jde o průměrné retro, které se navíc zoufale táhne a diváka neudrží v napětí. Režisér Miles Joris-Peyrafitte se evidentně bude dál pohybovat na poli atmosférických nezávislých dramat. Tady se mu povedlo nalákat jedno herecké eso: Margot Robbie. Kdo by se do ní nezakoukal? ()

D.Moore

Zdá se mi, že tenhle film cílí na tu část publika (a nemusí to nutně být ta mladší část), která neví, kdo byli Bonnie a Clyde a která neviděla stejnojmenný Pennův film. Kdokoliv jiný se totiž myslím neubrání srovnání, z něhož Krajina snů může vyjít přinejlepším se ctí, ale rozhodně ne jako vítěz nebo jako rovnocenný soupeř. Je to takové... No... Plytké. Trochu naivní. A je to škoda, protože nebýt toho rozvláčného začátku, mohli jsme dostat více toho, co se dělo ve druhé polovině a co bylo přece jenom zajímavější. Zvláštní cenu za podivný nápad uděluji scenáristovi, který nechává příběh vyprávět z pohledu sestřičky hlavního hrdiny, ale zároveň chce, abychom se o ni několikrát báli, což je tak trochu na hlavu. ()

filmfanouch

Margot Robbie je naprostým právem označovaná za nejpůvabnější herečky současnosti. Tahle australská herečka ale několikrát předvedla, že nesází jen na svůj půvab a časem čím dál tím víc dokázala, že je skutečně talentovaná herečka, která si vybírá zajímavé projekty, zajímavé role a skutečně v nich předvádí pozoruhodné výkony. Především ale Robbie nadále střídá větší a menší projekty a právě Dreamland je jedním z těch menších projektů. Režisér Miles Joris-Peyrafitte dle scénáře debutanta Nicolaase Zwarta natočil film zasazený do období Velké hospodářské krize a natočil nezávislárnu, která má celkem pěkný vizuál, fajn obsazení s fantastickou Margot Robbie na vrchu a celkem dobře se mu též daří vybudovat atmosféru některých momentů. Ale Dreamland dohromady zas tak výborným filmem není. Hlavní zásadní problém vidím v tom, že film trvá pouze 90 minut a přesto se mu povedlo, že dramaturgicky drhne. Samotný problém vidím v tom, že když si v hlavě rychle shrnu celou dějovou kostru filmu tak vidím film, který by utáhl tak 50 minut a zbytek se tak musel nutně vyplnit vatou. Celé by to možná zkráceně fungovalo jako parádní díl nějaké seriálové antologie nebo pilot k potencionálnímu seriálu. Jenomže tento (smyšlený) příběh je vlastně v celkovém součtu skutečně banální, že se mu skutečně povede drhnout i přes relativně nízkou délku. Dreamland nemá kdovíjak zajímavé a dobře napsané charaktery, dech beroucí pasáže a pocitově též kdovíjak silně nefunguje. Joris- Peyrafitte si naštěstí alespoň ve spolupráci s kameramanem Lyle Vincentem pohlídal vizuální stránku a na Dreamland se někdy vyloženě kouká velmi krásně. To ale samotné kdovíjak nestačí. Margot Robbie je fantastická a i přesto, že její charakter samotný kdovíjak dobře a zajímavě napsaný není, ona přesto dokáže strhnout veškerou pozornost na sebe a věřím, že s lepším scénářem by Robbie z téhle role vytřískala ještě víc. Finn Cole je fajn, ovšem se musí popasovat s faktem, že většinu času hraje ve stínu Robbie a není kdovíjak herecký výrazný. Travis Fimmel je jako nevlastní otec postavy Colea poté překvapivě fajn a čím dál tím víc Fimmel skutečně ukazuje, že není prkenný herec a ze zajímavé role vždy dokáže něco vymlátit. A i Garrett Hedlund se zde dokáže jako parťák Robbie (vůbec by mi nevadilo, kdyby si Hedlund a Robbie zahráli v nové předělávce Bonnie a Clyde) celkem slušně předvést a film ve kterém by tahle dvojice pouze loupila by byl možná výrazně zajímavější. Jestli se též filmu něco povedlo tak je to bezpochyby věrohodná atmosféra období Velké hospodářské krize. Film je nízkorozpočtový a přesto se mu atmosféru a prostředí amerického zapadákova 30. let skutečně navodit podaří. Prostředí Texasu je znát a přesto se i zde z toho všeho nevymlátí víc. Je to ve finále skutečně škoda. Dreamland je v zásadě oukey film, který má své nezpochybnitelné vizuální kouzlo, povedenou dobovou atmosféru a především skutečně fajn casting včetně fantastické Robbie. Samotný scénář ale není kdovíjak obstojný, dramaturgická stavba je skutečně spíše bolestivá a vlastně zde skutečně chybí jakýkoliv fakt, proč si tento film ještě za pár dnů pamatovat. Na samotném počátku byl dost možná skutečně dobrý základ, jenž nebyl ve finále vytěžen. Na poměry nezávislé produkce ale pořád velmi obstojná záležitost...... () (menej) (viac)

misterz

Najväčšie pozitívum snímku je hlavne príjemná výprava, slušná atmosféra vidlákova kdesi na americkom juhozápade, kde prší len keď si to človek vymodlí a samozrejme Margot Robbie. Neskutočne jej to tu pristalo. Dejová linka bola však slabá a od tak často zmieňovaných Bonnie a Clyde na míle ďaleko. No i tak som sa nudil iba zriedka. Ten melodramatický čudný koniec ale mohli urobiť inak. Lepší priemer.65/100 ()

kingik

Margot Robbie ani po překročení třicítky nehodlá zůstat cudná. Pánské publikum závidí jejímu hereckému kolegovi, kterým je Finn Cole, že mu odhalí své lentilky. Ve skromně pojatém snímku dramatické lásky, který si pochopitelně i produkovala, ztvárnila sympatickou delikventku, která po vyloupení banky prchá před zákonem. A shodou náhod najde útočiště v opuštěné stodole, kde se seznámí s hodným mladíkem, s nímž má posléze v plánu vzít roha do Mexika. Než se tak stane, tak si prožijí zakázanou lásku, které není nakloněn zejména neurvalý nevlastní otec mladíka, a v myšlenkách si vysní Zemi snů. Jejich milostné vzplanutí je zasazeno do třicátých let minulého století. Margot zdobí dobový kratší účes, ten jí nijak neubírá na dráždivém sexappealu. O režii se postaral Miles Joris-Peyrafitte, jenž se nepouštěl do zbytečně náročných postupů, nýbrž striktně dodržuje důvěrné sblížení mezi zajímavě a originálně pojatou dvojicí, které není přáno. Jejich příběh je vyprávěn z perspektivy mladíkovi nevlastní mladší sestry. Jedná se o příjemně odvedený film, co si dává záležet na ústředních charakterech, režijní cit je přítomen, romantika i drama vytvářejí vyvážený vkusný poměr. Margot a spol. jede intenzivně naplno. Zaujalo i zapůsobilo. 10/10 ()

Chrustyn

Představte si, že by Bonnie přežila přestřelku a ukryla se v nedaleké farmě, kde by prožila románek s místním mladíkem. V tu chvíli máte jasnou představu o čem je Krajina snů. Herecky slušné, režijně docela nudné a bez nápadu ale se slušnou dobovou atmosférou. Úplně si to dokážu představit v rukách Clinta Eastwooda a bylo by minimálně o * navíc. ()

Arsenal83

Margot Robbie ako drsná pištoľníčka. Nedôveryhodné. A s tým kudrnatým polúčesom už vôbec nie sexy, ako sa tu niektorí ukájajú. Navyše ten útek, na ktorí diváci úpenlivo čakajú sa tu objaví až dvadsať minút pred koncom. Bonnie a Clyde, ktorý bol zameraný viac na romantickú než gangsterskú linku. ()

marhoul

Nevadí mi, že se jedná o vyčpělý odvar z desátého odvaru Bonnie a Clyde, tohle téma je fajn, jenomže v hodnoceném počinu nefunguje, tedy kromě hudby, nic. Divná byla i Margot, výběr mlíčňáka jsem nepochopila, nehrálo jim to spolu ani omylem, uondané, sterilní, obsazená lákadla v čurdách vzadu, scénář, dialogy i režijní pojetí- na draka. Nezaujalo mě to ničím, po hodině vypnuto a dlužno dodat, že vydržím u kardinálnějších konin, tady mě štvala míra diletantství. Podělat tento žánr, to už chce kus vola. ()

luka4615

Příběhová kostra snímku Dreamland zněla na papíře velmi slibně, nicméně ve finále jsme bohužel dostali úplně něco jiného. Po téměř celou dobu filmu totiž sledujeme nerozhodného Finna Colea a krásnou Margot Robbie, kterak "zevlují" v polorozpadlé stodole rokujíc o útěku do Mexika. A když se KONEČNĚ rozhoupají k útěku a následnému vyloupení banky, s úděsem zjistíte, že do konce stopáže zbývá už jen něco málo přes dvacet minut. Následuje tedy extrémně uspěchané a neuspokojivé finále, na němž je až bolestivě vidět, jak moc děravý měl snímek vlastně scénář. Ve finále tedy dostaneme nudnou jednohubku s krásnými statickými záběry, jejíž potenciál zůstal trestuhodně nevyužit. Škoda. ()

M.i.k.e

mladík se zamiluje do "gangsterky" Margot Robbie (kdo by se nezamiloval) a místo toho aby jí udal, se rozhodne jí pomoci utéct do Mexika,aby krom sexu s Margot našel svého - nejspíš dávno mrtvého - otce.Víc jak polovinu filmu trvá,než se mladík rozhoupe,pak chvíli putují a najednou je konec a celé je to bohužel docela nezáživné i přesto,že se Dreamlandu nedá upřít jisté kouzlo.Ty tři jsou tak nakonec trochu nezasloužené,ale holt Margot je Margot...60% ()

UhLee

(5/10). Tohle mě moc nechytlo. Možná, že to bylo tím, že hlavní herec neuměl moc hrát a upřímně Margot byla na něj moc dobrá.. Nebo mi alespoň tak přišlo. Nepřeskočila mezi nimi žádná jiskra a přišlo mi, že s ním byla jenom z lítosti. Druhý důvod proč mě Dreamland nebavil je jeho totálně kýčovitý název. Tento rok vznikly minimálně 3 filmy se slovem "Land" v názvu, ale to je asi jen můj pohled. Posledním a třetím důvodem byly příšerné titulky, ze kterých se chtělo opravdu zvracet. Není divu, že již byly staženy z webu titulků. Abych ale jenom neprskal, tak film měl I světlé stránky. Něco jako oči Travise Fimmela, které zářily na celé kolo jako herec sám, který patřil rozhodně ke kladům. Uzavřel bych to parádní hudbou, která vyvrcholila úplně na konci, kdy mi přivodila husinu. Ta se opravdu povedla. Možná jí je škoda pro tenhle film, ale to je asi moc kruté. ()

Johnny.ARN

Nešlo mi to dole krkom. Romantická linka nula bodov, western nemusím a klasická vzťahovka medzi členmi rodiny ma skutočne nezaujímala. Margotka ale ukázala cecky a to sa cení. 2 z 5 ()

VanTom

Vnímání jihozápadu Spojených států 30. let pomalu jako postapokalyptické pustiny dává dobrý důvod, proč opustit živořící hospodářství a vydat se na dobrodružný útěk do Mexika. Zraněná, hledaná (a lehce manipulativní) lupička Margot pro mladíka z farmy samozřejmě představuje jeden ještě pádnější. Jejich sbližování a cesta mají celkem atmosféru i osudovou tragiku, ovšem často také váhavě přešlapují na místě a hledají směr (nejen v kataklyzmatické bouři). 3+ ()

sedm.1

Dreamland je vskutku poměrně podmanivá podívaná, která se ovšem do širšího diváckého zájmu dostala jen kvůli současné popularitě Margot Robbie, a to mi nikdo nevymluví. Přitom ale film samotný nabízí mnohem víc než právě tuto krasavici a její odhalené lentilky, jelikož jistě dokáže spolehlivě zaujmout i výrazným vizuálním pojetím prostředí a doby, ve které se tento ,,skoro,, romantický příběh alá Bonnie a Clyde odehrává, s čímž je pak spjata i působivá atmosféra a filmu prospěl i zajímavý casting, kdy krom zmiňovaného koťátka Margot tu své postavy velmi přesvědčivě ztvárnili i pánové Finn Cole a Travis Fimmel. Dreamland má na druhou stranu ale bohužel i spoustu nedostatků, kde musím tedy v první řadě zmínit vážně nefunkční emoce, a to na sebe mohou Robbie s Colem pomrkávat jak chtějí, dále pak na to, že jde o takovou sice lehčí, ale pořád gangsterku, tak jsem tu čekal i nějaké divočejší a odvážnější momenty, které se ovšem také nedostavily a v neposlední řadě mě určitě neoslovil spád, respektive spíš celá ta zápletka, kdy nechci tvrdit, že bych se u toho nějak vyloženě nudil, ale tempo to má fakt minimální a v podstatě by se dalo i tvrdit, že příběhově se tam toho za těch devadesát minut také moc neodehraje, jinými slovy jde o takové přešlapování na místě. Každopádně ale tento snímek něco do sebe má, takže kdo nemine, neprohloupí, žádná strhující výhra to ale také rozhodně není. ()