Mezi odpady

(študentský film)
  • angličtina Trashed (festivalový názov)
všetky plagáty

Obal prodává, brzy po splnění toho účelu však většinou končí v koši, společně se zodpovědností, kterou jsme za jeho koupi převzali. Globální problém nekontrolované produkce odpadů se přenáší až na úroveň jednotlivých obcí, které jsou ze zákona zodpovědné za jeho svoz a recyklaci. Kryštof Zvolánek svůj studentský dokument Mezi Odpady postavil na přirozené všímavosti lidí, kteří s odpady přichází do styku každý pracovní den. Jsou to popeláři Technických služeb Zlín, vedoucí třídící linky, správce skládky či referentka odpadového hospodářství města Zlín. Protagonisté se shodují: chybí vzdělání, informovanost. Audiovizuální sonda Mezi Odpady se snaží odpovědět na otázku, jestli může změna přijít od lidí, nebo jí musí připravit zákon. (Academia Film Olomouc)

Amper01

Klobouk dolů, Kryštofe. Pro mě sice nic nového, ale sestříháno je to velmi poutavě. Prostě jsem seděl a koukal a ani nevnímal ubíhající čas. ANO - jedna věc je vůbec třídit. Druhá věc je, aby to pak bylo kvalitně zpracováno - dotřízeno. A do třetice - aby to pak někdo koupil a uměl využít. Všechny tři body jsou samy o sobě problémem. Takže nejefektivnější je tedy vůbec odpad nevytvářet! ()

Emafera

Neříkám, že je to kdovíjaký dokument, určitě jsem viděla lepší, ale dávám vysoké hodnocení, protože je to důležité téma, o kterém by každý měl vědět a přemýšlet a taky se podle toho chovat. ()