Mladá sirota Elizabeth rezignuje na úspešnú kariéru baletky k vôli svojej osudovej láske. Muž jej srdca má však dvojitú tvár, a tak sa život s ním stane peklo. Elizabeth musí bojovať o vlastné prežitie. Počas jediného okamžiku sa z krásnej ženy stane obluda bez tváre a budúcnosti. Počas nekonečnej liečby prichádza Elizabeth k presvedčeniu že je na konci svojej cesty, že nemá význam bojovať a najlepšie je sa vzdať. Tento stav podporuje ešte aj alkoholom. Veľký zásah do bezútešnej situácie je poskytne jej teta, ktorá donúti Elizabethu k naštartovaniu sa začať opäť plnohodnotne žiť. Všetko sa obracia na dobré až do chvíle, kedy sa na scéne objavuje opäť jej manžel – a vtedy musí Elizabeth začať opäť bojovať – so svojim strachom a závislosťou na svojom manželovi... (Magic Box)

honajz2

Objektivně si to slabou hvězdičku zaslouží za Zlín a počáteční snahu o atmosféru, protože to se v českých filmech ani trochu nenosí. Zpracování a vedení příběhu je jednoznačně na odpad a ani se nebojím říct, že jsem našel ještě hlubší dno českých filmů, než doposud. No, to by bylo asi moc zlé, tak tedy takhle - je to srovnatelné s Revizory, Drakem, vysoce oceňovanou pedofilní road movie a zhulenou křesťanskou Alenkou. Ten film je každopádně naprosto příšerný. Kamera se neustále klepe, leze na nervy, pak to obsahuje hromadu flashbacků, z nichž některé se i párkrát zopakují, chatrné herecké výkony jak z amatérského filmu, postavy tak ploché, že to slovo dostává nový rozměr, ale co je úplně nejhorší, je příběh. Řeknu vám to takhle: představte si libovolný film dle Rosamunde Pilcher, přidejte do něj prvky thrilleru, téma domácího násilí, stupidní humor - a bum, máte Můj příběh. Rozepíšu a rozeberu tady děj, z něhož to bude patrné o to víc (a předem se omlouvám za svůj cynismus, téma domácího násilí nechci zlehčovat, ale měl jsem pocit, že tenhle film ho taky zlehčuje): SPOILERY Mladá baletka Elizabeth (to je správné české jméno!) z bohaté rodiny má bohatého manžela, který ji ale často (dle flashbacků často, i krátce po svatbě) bije. Jednou to přežene, znetvoří jí obličej a Elisabeth skončí na JIPce. Maminka Elisabeth však na na toho násilníka zavolá - ne policii, aby ho mohla zatknout, co vás to napadá! - nějaké mafiány, kteří mu dají řádně přes držku. Víc se pak ve filmu tihle bojovníci za spravedlnost neobjeví a jejich vztah k matce Eli (budu jí říkat takhle) není vůbec zmíněn. Eli pak pustí z nemocnice za maminkou a tatínkem, kteří jsou jak z katalogu šťastného života v důchodu do jejich bohaté vily v Praze, kde má chudák noční můry. Kariéru baletky hodí za hlavu. 15 minut filmu je v prdeli a stalo se v něm vše, co by mohlo vzbudit napětí, strach, či aspoň nějaký zvrat. Paráda. Eli pak jede za kamarádkou do Zlína a tam ji to natolik uchvátí, že se tam přestěhuje a donutí k tomu i svoje rodiče. Tatínek má dokonce v Beskydech chatu, kterou ale celý film neuvidíme a místo toho všichni tři bydlí v nějaké vile uprostřed Zlína. Finance? Vždyť je to bohatá rodina, ti nemusí nic řešit! Stále traumatizovaná Eli si téměř okamžitě najde partu skvělých kamarádek, se kterými neustále chodí do různých kaváren. V každé z nich jako číšník pracuje jeden a ten samý chlap (asi je něco jako Larry z Gumballova úžasného světa?), který z babama neustále flirtuje, ale to nijak nevyvrcholí. Parta kamarádek si založí i WhatsAppovou skupinu, kterou pojmenují Asociálové, ačkoli všechny holky jsou víc ukecané, než kdejaká vesnická drbna. Rodičové Eli se vskutku dobře baví - chodí na víno do golfového klubu (asi taky pro bohaté, dle servisu), chybí jim Praha, pak taky hrají golf s dcerou, taky hrají golf sami a aby toho nebylo málo, zase hrají golf. Tomu říkám aktivní důchod! Na golfu se Eli seznámí s aj´tákem Pavlem Křížem (který kde hraje, tak to stojí za hovno, alespoň z poslední doby) a z filmu se najednou stane romantická komedie. Rodiče taky Eli zaplatí (asi) 12 operací, přičemž při té dvanácté jí umře maminka. V tom filmu ten "zvrat" ale působí dojmem, jako: "Neměli jsme co vymyslet, tak tam hodíme smrt rodiče, ať to natáhneme.". Najednou je to z romantické komedie zase vážné jak prase a na scéně se objeví její zákeřný ex, který na ní před divadlem udělá bububu a jde do prdele (btw, to na něj rodiče Eli fakt neposlali policii? I když ví moc dobře, že udělal co udělal? Fakt ho nechali jen tak dál v klidu pochodovat po světě??? A to ten scénář psali dva lidi, proboha!!!!). Vrací se jí noční můry, ale Asociálky jí podrží, ona v sobě najde jakousi vůli a sílu do života, pořád chodí s Pavlem Křížem, který sice má manželku, ale kvůli ní se s ní rozvede a celý film končí krásným životním mottem: "Zjistila jsem, že si člověk nemusí zasloužit lásku. Kdo mě bude milovat, bude mě milovat. A když přestane, tak ať. Přece jsem svobodná!", ale dalo by se to vylíčit i následovně: "Jsem bohatá kráva, která je díky 12 plastickým operacím, co mi zaplatili rodiče, zase krásná a tak na to budu balit chlapy, které pak můžu poslat do řitě." A konec, "poetický" záběr golfového hřiště, kde se odehrává nejmíň půlka filmu a jedou titulky. Úplně jsem zapomněl zmínit některé drobnosti, úplné prkotiny, které jsou ve scénářích zbytečné, třeba to, že jak hlavní hrdinka, tak Asociálky nikde nemakají a jedna z Asociálek otěhotní a zatímco pro ostatní uteče pár dnů, ona už je v osmém měsíci (takže je to ještě sci-fi, asi se jí narodí ufon). KONEC SPOILERŮ. Asi už po mém vyčerpávajícím popisu nemá smysl víc psát, ten film je prostě strašný a čím dál tím víc dokazuje, že čeká kinematografie už je fakt hodně na dně. A s přílivem romantických komedií klesá stále níž... A obávám se, že se z toho jen tak nevyhrabe, jelikož aspoň ucházející je tak 1 z 15. Nicméně tak strašný průser jsem fakt nečekal a dost mě to mrzí. I ten pokus o atmosféru zde vyzní tak strašně křečovitě a špatně, že je celý na smích. Slabá 1* () (menej) (viac)

marhoul

Tři za, pro některé ženy, naléhavé téma. Domácí násilí není pouze záležitostí nevzdělaných žen ze sociálně nižších poměrů, možná by společnost byla zaskočená, kolik úspěšných, pohledných, ambiciózních květin „padá ze schodů“, „padá v koupelně“ nebo „padá při sportu“. Pamatuji jednu, která přišla po svých (!!!) se zlomeninou stehenní kostí (taková baseballová pálka se manželíčkovi šikne na kde co) nebo jinou, která skončila apalická týden po svatbě, když ji novomanžel omlátil hlavu o vanu a umyvadlo. Trvalo to 6 měsíců, ale konkrétně tato paní se z kómatu probrala a po dlouhých rehabilitacích přišla následující rok poděkovat všem, kteří o ni pečovali. Přišla sice o hůlce, ale po svých, rozvedená, doprovázel jí tatínek, kterému najednou nebylo padesát, ale od pohledu přes devadesát let. Toto sledovat byť jen zprostředkovaně, bylo velkou lekcí pro desítky sestřiček, lékařek, ba i pro chlapy. Taky mají sestry, dcery, matky... Každý věděl, že toto ne! Že žádný ocas za tohle nestojí. Čili jakékoli postrčení k důslednému definitivnímu rozhodnutí a tlusté čáře je vždycky vítáno. Pokud to pomůže jediné ženě, má tento film, přestože je slabší, význam. Vlastina Kounická Svátková je krásná, příjemná dáma, která má co říct, pěkně píše, její aktivity k výše uvedenému tématu ráda vyzdvihnu. Zamrzelo mě, že se jí nechutně vymstily (krutá daň za otevřenost a popularitu), ale tato paní některým ženám prokazatelně pomohla a já jí držím palce, aby anabázi s pošahanou stalkerkou dotáhla k vítěznému cíli. Rašilova mohlo být víc, ale odporný byl dostatečně, Pavla Kříže sice moc nemusím, ale v tomto kusu se mi líbil hodně. Bohužel mi neseděla linie rozežraných kamarádek. Uznávám, kamarádky důležité jsou, však tady byly jejich party rušivě komediální, nepřirozeně tlačené na pilu, dialogy šustily papírem, přestože obsazení bylo moc fajn. Naopak scény s Vilmou Cibulkovou a Milanem Kňažkem byly tradičně kvalitní. Tato nevyváženost filmu příliš neprospěla. Navíc se film začal lépe rozjíždět, až když se schylovalo ke konci. Domnívám se, že by se takové téma dalo uchytit dramaturgicky lépe. Ode mě by to bylo na dvě hvězdičky, ale jak zmiňuji výše, s ohledem na téma přihodím. Pokud by byl zájem, doporučím snímek Portrét dámy, který je zde sice také v šedých číslech, ale po shlédnutí mě na Johna Malkoviche přešla chuť na řadu let, a nebo vypíchnu z českého rybníčka nezapomenutelný Hadí tanec, kde se s Aloisem Švehlíkem nůžkama popasovala Ivana Chýlková. ()

petikacka

Tak to si děláte srandu?! Tohle měl být příběh o týraných ženách? Rozmazlená baletka díky tetě a bohatému příteli si může dovolit bohaté sanatorium kde čeká na plastické operace xichtu a tváří se přitom jako by ji vlastně obtěžovali. Pak se najednou zjeví parta přiblblých kámošek, které jsou strašně hepy a dávají jí rady jako jak má žít a chovat se. Přitom všem celou dobu nebyla schopna poslat násilného manžela - čuráka do basy a začala chodit na golf, kde poznala novou lásku o které, ale pochybuje. Vždycky jsem nesnášela červenou knihovnu, ale tenhle film ji dokonale předčil a to jsem se donutila dívat až do konce na rozdíl od četby kterou jsem nikdy nečetla. Za mě 35% ()

fugazi

Žádná režie, žádný napětí, žádný emoce. Místo toho dostaneme exhibici nejotravnějších postprodukčně dodělaných lens flarů v horních rozích obrazovky všech dob. Tam to svítí i když tam prostě žádný světlo neni. S časovou posloupností vyprávění si taky nikdo hlavu nelámal. Jeden den ženská oznámí, že je těhotná. V další scéně je už v osmym měsíci, ale ostatním postavám uteklo sotva pár hodin ... 3/10 ()

kajas

Mohlo vzniknout na české poměry neobvyklé drama o domácím násilí a vyrovnávání se s jeho následky. Tahle myšlenka ale tvůrcům vydržela možná tak deset minut, následovalo velmi plytké nic, tedy vlastně plkání hlavní hrdinky s kamarádkami u kávy a hraní golfu se šarmantním ženatým cizincem... Aspoň že Cibulková s Kňažkem zachraňovali, co mohli. ()

• Na konci roku 2021 měl film premiéru v Latinské Americe, kde byl uvedený v hlavním televizním čase jako jeden z hlavních titulů reprezentujících boj proti domácímu násilí. (krecmerova)
  • Při premiéře na TV Nova film vidělo více než milion diváků. (krecmerova)