Poltergeist: Odkaz

• Česko Poltergeist (viac)
všetky plagáty
Kanada / USA, (1996–1999), 64 h 28 min (Minutáž: 42–86 min)

Derek de Lint, Martin Cummins, Robbi Chong, Helen Shaver, Kristin Lehman, Nicole de Boer, Roman Podhora, Frank Grillo, Zelda Rubinstein, Dominic Keating (viac)

Pokud na Zemi existuje zlo, musí existovat i dobro, aby síly byly v rovnováze. Když ďábel, duchové, démoni a jiné síly zla provozují své rejdy, nastupují členové The Legacy, kteří byli předurčeni k boji proti silám temnot. V jejich čele stojí Darek. V pilotním filmu: Darek, jako malý chlapec, byl u smrti svého otce, když se snažil shromáždit a skrýt na bezpečné místo sedm truhel, v nichž jsou uvězněni démoni. Pokud tito démoni budou osvobozeni, otevřou brány pekla a na Zemi nastane hrůzovláda. Jako dospělý muž Darek pokračuje v otcově úkolu. Když je nalezena poslední truhlice, zdá se, že úkol je splněn. Jenže členové spolku, kteří hlídají klíče od truhlic, jsou postaveni proti záludnému nepříteli - démonu, který umí najít slabinu v myslích svých protivníků a využít ji pro získání klíčů a vypuštění démonů. (oficiálny text distribútora)

ricci.s

Jeden z najlepších hororových seriálov. Nie všetky časti sú dokonalé, ale niekoľko desivých sa nájde. U mňa je to nostalgia, takže dávam plný počet. Pripomenul som si prvú sériu. Pilot (1) **** Pilot (2) ***** Sins of the Father ***** Town Without Pity ***** The Tenement ***** The Twelfth Cave *** Man in the Mist ** Ghost in the Road *** Doppleganger **** The Substitute **** Do Not Go Gently *** The Crystal Scarab *** The Bell of Girardius **** Fox Spirit *** The Thirteenth Generation * The Dark Priest *** Revelations ***** Bones of St. Anthony ** The Inheritance **** The Signalman ** The Reckoning *** A Traitor Among Us *** 2. SÉRIA: The New Guard ** Black Widow *** Lights Out **** Spirit Thief *** The Gift *** Transference * Dark Angel ** Lives in the Balance *** Rough Beast ***** Ransom **** Finding Richter ** Repentance ** Devils Lighthouse *** Lullaby **** Silent Partner *** Shadow Fall *** Mind's Eye * Fear ***** Someone to Watch Over Me ** Let Sleeping Demons Lie ** ()

sportovec

Tahle duchařina se s poměrným zdarem snaží sobě i divákům předstírat vědu i tam, kde si stereotypností scénářů jednotlivých epizod už koleduje o parodizující vyznění. V rámci tohoto podivného žánru patří k tomu lepšímu. Obecně ovšem platí, že nabízí - a také poskytuje - zážitky silně rekreačního charakteru. V tomto ohledu je seriál "neprůstřelný". Toto věcné ocenění si určitě zaslouží. ()

Stegr

60% - Dívali jsme se na tenhle seriál se sestřenkou, když jsme byli mladší a dost jsme se báli! :) Jak by tomu bylo nyní vážně nemůžu odhadnout, ale byl bych rád, kdyby se Poltergeist ještě někde objevil a já se mohl podívat, co mě to v dětství tak děsilo a bavilo zároveň... ()

Ten Druhy

Je to hrozné, ale na tomto seriáli som fičal ako mladý chalan v minulom storočí, keď ešte bežal kdesi na Prima TV. A trochu som sa aj bál. Viem, že sa niekedy neoplatí vracať, lebo časom sa kúzlo stráca, no predsa som po tomto seriáli siahol znova. Netušil som, že bude ťažké dostať sa k pohodlnej verzii, teda aspoň s titulkami. K niekoľkým častiam som sa napokon dostal. Spomenul som si, že hlas, ktorý v úvode divákom oznamoval, že okrem nášho sveta existuje aj svet temnoty atď. bol v dabingu taký temný a uhrančivý až ma vťahoval do príbehu. Teraz som to videl s titulkami a hlas v angličtine bol iba akýsi informatívny. Výrazné temné zvuky, pochmúrna atmosféra a stmelený príbeh a dialógy, ktoré nútia k zamysleniu a ďalšiemu pátraniu po záhade - to všetko zostalo a i po rokoch na mňa zaberalo. Iste boli aj slabšie časti, ale stále to má čosi do seba. Dúfam, že zoženiem ešte nejaké ďalšie epizódy a dám si repete. ()

balba

Thriller , který vás uvrhne do nepochopitelného světa temných a smrtících sil.Tajná společnost zapojená do boje s paranormálními jevy , se utká s démonem , schopným otevřít bránu pekla. ()

Blazkowicz

Slaboučké. Dal jsem jen prvních devět dílů. U každého dílu jsem se hrozně nudil. Příběhy a provedení prostě stojí za hovno, protože o nějakém strachu nemůže být řeč. Kdejaký průměrný díl z Akt X, který se věnuje duchařině, je stokrát lepší. Kdybych to viděl jako malé děcko, tak bych třeba i přihodil něco z nostalgie. Takhle to má smůlu. 2* ()

Brundisson

Suhlasim s riccim.s,je to jeden z najlepsich ducharskych ci hororovych serialov.Dodnes nan spominam,ako ma uchvatil,ked som ho videl prvy krat na Markize pred mnohymi rokmi.Skoda,ze ho ziadna z nasich tv stanic od vtedy nezopakovala. ()